» FF VII Remake: Co můžeme od hry čekat?
Datum: 11.07.2015, Autor: Leon, Zhlédnutí: 5260
Sekce: Final Fantasy VII
Final Fantasy VII Remake Logo Málokterá zpráva ze světa FF dokázala v posledních letech vyvolat takovou vlnu nadšení a zájmu, jako oznámení kompletního remaku Final Fantasy VII na letošní E3. Není se ostatně ani co divit, FF VII z roku 1997 je fanoušky i herní kritikou považována za jeden z nejlepších dílů celé série, který se navíc stal doslova kultovní záležitostí. Přes 10 milionů prodaných kopií, rozsáhlá kompilace, jež zahrnuje tři plnohodnotné hry a dva filmy, a především miliony fanoušků hned několika generací po celém světě. Ano, i to je FF VII v kostce. Pojďme ale vzít vše hezky popořadě.

O FF VII remaku se hovořilo již mnoho let. Poprvé dokonce již v roce 2001, kdy se o předělávce slavné hry uvažovalo pro PlayStation 2. Avšak teprve zahájení vydávání „Compilation of Final Fantasy VII“ v roce 2004 naplno odstartovalo mediální a fanouškovské šílenství, jehož jediným cílem bylo přivést sen o remaku sedmého dílu ke skutečnosti. Naděje nejvíce rozvířila E3 v roce 2005, kdy Square - Enix představil dnes již legendární technické demo FF VII. Demo však bylo pouze demonstrací síly přicházející PlayStation 3. Stejné to bylo v roce 2009, kdy se FF VII objevila na službě PlayStation Network. Z řady prohlášení tehdejších zaměstnanců Square - Enix si byl kdekdo jistý, že na remake nakonec stejně jednou dojde.

Stalo se ale něco, co nikdo neočekával. FF XIII nedokázala naplnit očekávání a i další FF tituly zrovna nezabodovaly. Počínaje rokem 2011 se tak Square - Enix ocitl ve vážných finančních potížích, a tak nemohlo být na remake FF VII ani pomyšlení. Naštěstí se společnost dokázala zmátořit a od přelomu let 2013/2014 se opět začíná blýskat na lepší časy. Společnost nyní připravuje impozantně vypadající FF XV, jejíž skvělé demo jsme si mohli zahrát v březnu letošního roku, i celou řadu dalších FF titulů, včetně pokračování populárních sérií Star Ocean a Kingdom Hearts. Přízeň fanoušků si Square - Enix snaží znovu naklonit i podařenými předělávkami a remastery starších dílů. Na PlayStation 3, PlayStation 4 a PS Vita jsme si tak v nedávné době mohli zahrát HD remastery FF X, FF X - 2 a také FF Type - 0. A to nemluvě o úspěchu, jaký zaznamenala FF XIV, jež je v pořadí druhým MMORPG titulem hlavní série. Jak je tedy zjevné, FF značka opět sílí, a to je jedině dobře!

FF VII Remake Jedním z vedlejších produktů této „obrody“ Square - Enix je i FF VII remake. Práce na něm započaly v maximálním utajení již v létě 2014. V pozadí celé události vidíme nejen zájem společnosti konečně dostát svým slibům a uspokojit naléhající fanoušky, ale také samotnou SONY. Ta s PlayStation 4 předvádí nevídané kousky. Nová konzole se prodává neuvěřitelným tempem a v objemu, který nikdo neočekával. Konkurence jen smutně zírá. Je zde ovšem jeden zásadní problém. V Japonsku PlayStation 4 moc na odbyt nejde, a proto SONY utužila strategické partnerství se Square - Enix a společnost vybídla, aby se konečně rozhoupala ve věci FF VII remaku, který nejvíce žádá právě fanouškovská základna v Japonsku. S plnou podporou SONY a nyní i početných zástupů fanoušků, se tak Square - Enix rozhodl vydat cestou, která - jak doufáme - přivede FF série znovu na vrchol.

Možná, že z nedávného přívalu informací mohou mnohému připadat věci poněkud nejasné, avšak nebojte se, od toho tu jsme my. Jak je to tedy s těmi verzemi FF VII, které nyní míří na PlayStation 4? Ve skutečnosti je to prosté. Ještě v průběhu druhé poloviny roku 2015 vyjde na PlayStation 4 Steam verze FF VII tak, jak bylo oznámeno loni v prosinci. Tato mírně vylepšená verze originální hry bude obsahovat grafiku ve vysokém rozlišení, remaster OST a hlavně podporu trofejí. V létě letošního roku přesně tato verze vyjde také pro iOS. A remake? Ten bude mít u SONY časovou exkluzivitu jednoho roku a vyjde na PlayStation 4 někdy v příštích letech. Prozatím není stanoveno ani přibližné datum, avšak skromně tipujeme, že to bude někdy mezi léty 2017 - 2018. Tolik tedy základní sumárum, nyní něco k remaku podrobněji.

Na letošní E3 jsme viděli pouze trailer, který je podle všeho složen z FMV, které se objeví v samotné hře. Už z prvních vteřin traileru je naprosto zřejmé, že FF VII remake bude grafickou extází, jež se svou technickou úrovní bude směle měřit s filmem Advent Children. Režisérem hry bude zkušený Tetsuya Nomura, který se od FF VII podílí na všech dílech série jako návrhář a designér postav. Nomura to také byl, kdo kdysi režíroval již zmiňovaný film Advent Childrem, přičemž až do loňského léta pracoval na FF XV. Poté byl odvolán právě k tvorbě remaku, k čemuž ho opravňuje i to, že se podílel na většině kompilací sedmého dílu. Jako producent se FF VII remaku ujme Yoshinori Kitase, scénář obstará Kazushige Nojima. Oba jsou zkušení a navíc je spojuje to, že se podíleli na originálu slavné hry. Jsou tak správnými muži na svém místě.

Prakticky od prvních okamžiků se naplno rozjel koloběh otázek a domněnek. Je totiž jisté, že remake bude hodně odlišný od originálu. Vždyť oba tituly dělí neuvěřitelných 17 let! A to samozřejmě nepočítáme předpokládaný letitý vývoj. Nomura, který už poskytl první rozhovory, prozatím potvrdil pouze několik faktů. S active time battle se nejspíše musíme rozloučit, neboť podle Nomury má být remake rychlejší, svižnější a modernější, tudíž bojový systém bude spíše odpovídat titulu Crisis Core: Final Fantasy VII a FF XV. Změny doznají také Materie a základní dějová linie. Sice nám Nomura slibuje, že FF VII remake nebude obsahovat nové postavy, ale s ohledem na početné kompilace si lze jen stěží představit, že by zůstalo vše při starém. Vždyť už jen to, že se backstory Yuffie a Vincenta (v originální hře byly obě postavy nepovinné) stanou součástí základního příběhu, bude poměrně výraznou změnou. Uvidíme, na nějaké soudy je ještě příliš brzo.

Další várku nových informací budeme mít zřejmě na Tokyo Game Show, která proběhne v půlce září. Hratelnou ukázku ale nečekejte, té se nejspíše dočkáme až příští rok na E3. Každopádně to bude však příjemné čekání, neboť FF VII remake je zkrátka splněný sen několika generací FF fanoušků. Sen, na který vydržíme čekat i roky.

.:: Final Fantasy VII News ::.
2016-10-16 10:10:34
#1
:-)na sedmý díl nikdo nemá ze serií
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.