» Co přinese příští FF rok?
Datum: 27.11.2011, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3151
Sekce: Updates
FF XIII-2 V tom, co přinese nadcházející rok 2012, mají milovníci konspiračních záhad a filmaři celkem jasno. Nastane konec světa a zánik naší mírumilovné civilizace. U nás v redakci vám sice nemůžeme slíbit, že se tak nestane, neboť i my jsme lidé a často se mýlíme, ale můžeme vám slíbit, že se v následujícím roce máte na poli Final Fantasy her na co těšit. Square - Enix na nás v příštím roce vypustí hned několik zajímavých, překvapivých i očekávaných titulů. Pravda, nebudeme zastírat, že u některých z nich máme vážné obavy o to, jestli nepůjde pouze o průměrny gamesy skryté za dobrým jménem, avšak následující výčet vám snad pomůže určit si priority při nákupu a naplánovat si v diáři nějaký ten volný víkend. Samozřejmě nám také nezapomeňte napsat, na které tituly se zrovna vy těšíte a proč.

Final Fantasy XIII-2: přímé pokračování FF XIII bude navazovat tam, kde třináctý díl skončil. Zatím se zdá, že hra má potenciál být důstojným pokračováním, neboť staví na mnoha osvědčených prvcích z předchozího dílu, přičemž je vidět, že se tvůrci poučili i z chyb v minulém díle. Zaujme příběh? Nebude větší důraz na akci hře na škodu? Dočkáme se většího a propracovanějšího světa? Dozvíme se již brzy. FF XIII-2 vychází v Evropě 3. února 2012 pro PlayStation 3 a Xbox 360.

Final Fantasy Type-0: tato kompilace FF XIII už je sice od 27. října 2011 v prodeji na PSP, ale bohužel zatím pouze v Japonsku. Velmi povedená grafická prezentace, poutavý příběh ze školského prostředí alá Persona a rychlý ATB systém, který jako by z oka vypadl bojovému systému z FF VII: Crisis Core, si získaly výtečná hodnocení v zemi vycházejícího slunce. Není tedy jediný důvod, proč by hra nemohla v příštích měsících vyjít i ve zbytku světa. Snad již roku 2012. Do té doby nezbývá než oprášit japonsko-český slovník a hru si s-t-á-h-n-o-u-t.

Final Fantasy Versus XIII: dlouho očekávaný titul sice zatím nemá stanovené datum vydání, ale vrabci na střeše si už povídají, že by se hra mohla objevit koncem roku 2012 alespoň v Japonsku. Herní designér Tetsuya Nomura, jehož jméno bude už navždy spojováno s klenotem FF VII, bude jistě i v tomto případě zárukou skvěle odvedené práce. Z prvních hratelných ukázek se zdá, že se bude jednat o povedený titul, který by mohl za jistých podmínek zastínit i leckterý regulérní FF díl. Hra je zatím čistě PS3 exkluzivitou.

Final Fantasy XIV: jistě si mnoho z vás vzpomene, že první pokus o proražení tohoto MMORPG, určeného pro PlayStation 3 a PC, se nesetkal s přílišným pochopením a hra byla nemilosrdně rozsupována kritikou i hráči. Tvůrci si vzali výtky k srdci a hru předělali od základů. Jak moc se tento restart povedl můžeme posoudit už v prvních týdnech roku 2012. Nástupce legendární FF XI bude spuštěn někdy v průběhu ledna 2012.

Bravely Default: Flying Fairy: nenechte se zmást podivným názvem, ve kterém se nám vytratilo tradiční "Final Fantasy", jedná se o další z nekonečné řady FF spin-offů. Půjde o pokračování hry Final Fantasy: The 4 Heroes of Light (vyšla roku 2010 pro Nintendo DS), nebo-li vůbec prvního příběhu "krystalových" přátel, jež nám poprvé představila FF I. Bravely Default: Flying Fairy vychází v průběhu roku 2012 v Japonsku na Nintendo 3DS. Vydání v Evropě je pravděpodobné, jelikož předcházející díl se do Evropy dostal.

FF XIII-2 Theatrhythm Final Fantasy: jestli máte doma Nintendo 3DS a milujete FF hudbu, pak bude tato hra přesně vaším šálkem kávy. Nejedná se o nic jiného, než-li o jednoduchou rytmickou akci, kdy budete pomocí stylusu udávat postavě pohyb a akce na základě známých skladem z FF série. Hra vychází prozatím pouze v Japonsku, a to 16. února 2012. V tomto případě jsme poněkud skeptičtí v tom, jestli se hra dostane i k nám.

Final Fantasy X HD Remake: od doby oznámení, že se oblíbený díl dočká svého HD remaku pro PlayStation 3 a přicházející PlayStation Vita, jsme se nedozvěděli nic nového. O to více se rojí dohady a teorie. Prý by mělo jít dokonce i o skutečný remake v grafickém enginu FF XIII. Zajímavé? Určitě! V Japonsku hra vyjde zcela jistě ještě někdy v první polovině roku 2012. U nás to bude horší, neboť PlayStation Vita v Evropě vychází až 22. února 2012. Trochu si tedy počkáme, možná i proto, že by případný vývoj právoplatného remaku sežral nemálo času. <

Drby, klepy, jedna bába povídala: před pár dny unikly na net zajímavé informace, že by se na Nintendo 3DS mohl připravovat remake FF VII (jedna z teorií uvažuje i o sedmém dílu Dragon Quest). Že by kec? No, člověk nikdy neví. Ale my FF VII remake tak chceme a potřebujeme!

Každopádně i příští rok se dočkáme nových oznámení a překvapení, jelikož si ve Square - Enix konečně uvědomili, že vyvíjet hry téměř 4 roky není zrovna v dnešní době "in". Své lenivé kolegy už pokáral herní režisér a scénárista Yoshinori Kitase, který se omlouval fanouškům FF, že vývoj dalších FF dílů rozhodně tolik času nespolyká. Přitom dal za vzor právě FF XIII-2, jež byla ve vývoji pouhých 18 měsíců. Tak uvidíme, jestli to nebyla jen slova do větru. A ještě jeden flák ze světa FF: Kitase také vypustil do světa echo, že vzhledem k tomu, jak narůstá ve světě obliba akčních RPG, není tak úplně vyloučeno, že se série FF nevydá v budoucnu právě toutou cestou. A to prý možná už u FF XV. Ale dost už toho, jen by jsme si pokazili nadcházející vánoční svátky, jejihž hezké prožití a kupu dárků vám ze srdce přejeme já i naše redakce.

.:: Updates News ::.
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.