» FF XIII Versus: Chystá se na xbox?
Datum: 20.05.2010, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3753
Sekce: Final Fantasy XV
Už několik dní kolujou po internetu zprávy, které se týkají dlouho očekávaného titulu Final Fantasy Versus XIII pro PlayStation 3. Je to pochopitelné, protože FF Versus XIII je dlouho očekávaný titul, na kterém se podílí takové osobnosti, jako Tetsuya Nomura či Shinji Hashimoto (fanouškům FF netřeba představovat). Není divu, že se pokaždé, když se objeví nějaká nová informace o tomto klenotu, strhnou vášnivé debaty a diskuze. Není to ani pár dní, co oznámil ředitel Square - Enix, Yōichi Wada, vlastníkům společnosti překvapivou (opravdu překvapivou?) zprávu, že se může stát, že nemusí být FF Versus XIII exkluzivním PS3 titulem, ale že se může dočkat svého portu na Xbox 360.

Jedná se skutečně o překvapivou zprávu v době, kdy konzolová exkluzivita již prakticky neexistuje, obzvláště poté, co se i Final Fantasy XIII dočkala vydání na Xbox 360? Rozhodně ne. Square - Enix již několikrát vydala své hry bez větších potížích na obou next - gen konzolích (např. Eternal Sonata, The Vales of Vesperia, Final Fantasy XI či Final Fantasy XIII). Právě Final Fantasy XIII byla od uvedení v roce 2006 zamýšlena jako čistě PS3 titul, ale necelý rok před vydáním v Japonsku oznámila Square - Enix její verzi pro Xbox 360. Prodeje Final Fantasy XIII nedosáhly sice na Xbox 360 takového počtu, jak Microsoft zamýšlel, ale o žádném neúspěchu nemůže být ani řeči, protože hra si na Xboxu našla mnoho fanoušků.

Je více než zřejmé, že i FF Versus XIII se dříve či později dočká svého vydání i na Xbox 360, spíše dříve či později. FF Versus XIII je ale stále primárně mířena na PS3 a také PS3 verze bude tou, která bude mít přednost i před případnou Xbox verzí. Zatím se však stále jedná o pouhé ukvapené spekulace a dokud nepříjde oficiální oznámení, třeba na letošní červnové E3, tak platí, že FF Versus XIII je exkluzivní PS3 hrou.
.:: Final Fantasy XV News ::.
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.