» FF XIII: zahraniční recenze
Datum: 05.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2446
Sekce: Final Fantasy XIII
LightningSpolečnost Square-Enix měla až do 5.3. zařízené embargo na recenze s těmi recenzenty, kterým hru poskytla s předstihem. Dneska ovšem toto embargo skončilo a lavina recenzí už se valí. A jak si Final Fantasy XIII vede? Tak, jak se dalo čekat podle všemožných signálů, které jsme dostávali již od hráčů, co hráli japonskou verzi hry. Pojďme se podívat na některé výsledky:

IGN UK - 8.3/10
Eurogamer - 8/10
CVG - 9.2/10
Videogamer - 7/10

Jak je vidět, tak názory se liší od naprůměrných 7/10 až po úctyhodných 9.2/10. Co je hře (tradičně) vyčítáno a co je ovšem chváleno?

Klady:
  • grafika - žádná recenze nezapomněla zmínit, že hra má naprosto úchvatnou grafiku
  • příbeh - v téměř všech recenzích se zatím zmiňují velice přívětivě o příběhu hry
  • soubojový systém - je rychlý, ale přesto komplexní a ne zrovna jednoduchý
  • hudba - Nobuo to není, ale prý to vůbec nevadí, přesto je OST velice kvalitní
Zápory:
  • linearita - prvních 20-30 hodin je prý naprosto lineárních a to se některým hráčům nemusí líbit, tvůrci hry ovšem nedávno podotkli, že je to tak zcela záměrně - aby se hráči úplně soustředili na příběh
  • repetetivní - hra se prý občas opakuje
  • menší míra zapojení hráče v soubojích - v soubojích samotných hra dělá mnoho věcí za vás, takže vaše role se tím pádem o něco snižuje

Tak to tedy slyšíte. Hra jako taková má své chyby, není to nejspíš nejlepší Final Fantasy v sérii, ale přesto se o debaklu mluvit nedá. Navíc na sérii FF se vždy kladou velké nároky, takže potěšit početné řady fanoušků není zrovna lehké. Budeme dál sledovat nové recenze, ale žádné zásadní objevy se již nečekají. průměrné hodnocení hry je zatím kolem 8,1/10, což je pořád velice, velice slušný výsledek.
Zdroj: n4g.com
.:: Final Fantasy XIII News ::.
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.