» FF XIII: vypadá hra nyní hůř?
Datum: 05.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2190
Sekce: Final Fantasy XIII
Na internetu se v posledních dnech rozvířily diskuze o nových screenshotech, které porovnávají hru Final Fantasy XIII ve svém dřívějším stádiu vývoje a tom novějším. V nedávném rozhovoru tvůrci řekli, že hráči mohou vidět viditelné rozdíly v tom, jak hra vypadala dříve a jak vypadá nyní vzhledem k tomu, že trailery a obrázky jsou uvolňovány již více jak 2 roky.

Mírné překvapení ale budí zjištění, že nejnovější screenshoty ve skutečnosti ukazují, že grafika hry je nyní na nižší úrovni, než bylo zamýšleno (a co jsme již měli možnost vidět např. v trailerech z roku 2008). Nejlepší bude podívat se přímo na porovnání 2 screenshotů a popsat si, k jakým změnám došlo:

Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII

První screenshot je z roku 2008, zaměřte se hlavně na detaily vlasů hlavní hrdinky, které jsou na starším screenu realističtější, textury na zemi jsou více složité, voda vypadá skutečněji. Další zmeny jsou patrné na oblečení Lightning a např. její ramena vypadají na novějším screenu méně kulatá, než na tom původním. Oproti starší verzi je také rozdíl v hloubce - u starého screenshotu jsou postavy v pozadí vykreslené bez žádných změn, zatímco v novém screenshotu nejsou postavy zaostřené, protože v popředí je Lightning.

Jak je vidět, tak tvůrci stále mění obraz hry a je dost možné, že nás ještě nějaké změny čekají. Doufejme, že příště budou pozitivnější. Hra stále vypadá skvěle, ale přecijen od FF se čeká vždy jen to nejlepší.
.:: Final Fantasy XIII News ::.
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.