» FF XIII: Soundtrack Plus tracklist
Datum: 26.04.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2902
Sekce: Final Fantasy XIII
FF XIII Soundtrack PLUSVe světě Final Fantasy se toho od vydání FF XIII příliš neděje. Ano, kolem FF XIV je spoustu novinek, ale o těch snad někdy příště. Dnes se podíváme, jaké skladby ponese vylepšená verze soundtracku FF XIII, který se chystá k vydání v Japonsku.

Soundtrack bude obsahovat hudební kousky, které se nedostaly do japonské verze hry a nebo se jedná o rarity, které nenajdete nikde jinde. Soundtrack má i svou oficiální stránku, kde si můžete poslechnout ukázky asi poloviny soundtracku.

Vedle novinky též najdete cover alba, které dostalo název Final Fantasy XIII Original Soundtrack Plus.

Tracklist:
* 1. Final Fantasy XIII Jump Festa 2007 Trailer
* 2. Final Fantasy XIII E3 2006 Trailer
* 3. No.2 Title - "α Version"
* 4. No.4 Boss A - "α Version"
* 5. Unmei he no Hanmei Paramekia Totsunyuu Version
* 6. Hope_PfNer3
* 7. Sunleth Waterscape Overseas Version
* 8. Gapra Whitewood Instrumental
* 9. PRO Shukumei e no Aragai No Chorus Version
* 10. Cocoon de Chocobo English Version
* 11. Lightning NW Version
* 12. Shugeki2 Prototype
* 13. Sazh B+ Prototype
* 14. Last Battle Prototype+
* 15. Senkou Long Version
* 16. Sunleth Waterscape Instrumental
» FF XIII: prodejní čísla
Datum: 27.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3390
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII už má za sebou téměř 3 týdny prodeje, ale teprve nyní se objevují výsledky prodejů za její druhý týden. Jak si hra vede? Stále velice slušně. První týden hra bezproblémově debutovala na 1. místě žebříčku s téměř 1 700 000 prodanými kusy hry a v druhém týdnu si hra přidala dalších více než 400 000 kusů. Tento týden je tedy na 3. místě celosvětového žebříčku.

Celkem bez překvapení zůstává i fakt, že se hře vede lépe na PS3 než na Xbox360, ale krok vydat hru i na konzoli od Microsoftu se jistě vyplatil a rozšířil hráčskou základnu o další statisíce hráčů po celém světě.

Celkově se již na světě prodalo 4 100 000 kusů Final Fantasy XIII.
» FF XIII: jedna z prvních recenzí v ČR
Datum: 14.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2355
Sekce: Final Fantasy XIII
Člen týmu webu, Leon, již poprvé pokořil Final Fantasy XIII, a proto neváhal a rozhodl se napsat recenzi, kde detailně popisuje všechny aspekty hry a zároveň se vyhl jakýmkoliv spoilerům. Pokud vás zajímá hodnocení a samotný text recenze, tak následujte tento odkaz.

Tímto Leonovi děkujeme za rychlost, s jakou recenzi připravil, a zároveň kvalitu, které jeho text dosahuje.

» FF XIII: čeká nás pokračování?
Datum: 13.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2073
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy nevyšla ani před týdnem, ale již nyní se spekuluje o přímém pokračování této hry. Během uvedení hry na trh ve Francii byli 2 přední členové vývojářského týmu - Kitase a Toriyama - dotázáni, zda se uvažuje o pokračování hry.

První odpověď byla tato: "To záleží na tom, jak se bude na západě hra prodávat!"
Poté celou odpověď rozvinuli: "V posledních 3 letech jsme pracovali na světě a různých systémech. Tvorba těchto systémů není žádný med a upřímně - je to i trochu nuda. Pokud bychom měli udělat XIII-2, mohli bychom se soustředit zcela jen příběh a vylepšit vše, co už jsme vytvořili."

Nedávno vývojáři potvrdili, že celý projekt Fabula Nova Crystallis se nebude skládat pouze z FF XIII, Versus a Agita. Že by už začly nějaké konkrétní přípravy? No uvidíme, co nám celá FNC ještě přinese :)
» FF XIII: Dnes v obchodech
Datum: 09.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3020
Sekce: Final Fantasy XIII
Po více než 3 letech čekání od posledního dílu hlavní série Final Fantasy přišel den, kdy se nám do obchodů (oficiálně) stěhuje nový díl, tentokrát již třináctý.

Napsáno o něm bylo již mnoho, a proto vás pouze nasměruji do sekce Final Fantasy XIII, která by se ode dneška měla rozrůstat, jak bude přibývat autentického infa pocházející z per našich redaktorů. Doufejme, že se bude hře dařit dobře a prodá se dostatek kusů, abychom tak odměnili tvůrce za tvrdou práci, kterou odvedli. Enjoy!

» FF XIII: Videorecenze
Datum: 07.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2210
Sekce: Final Fantasy XIII
Známý zahraniční server gametrailers.com přinesl videorecenzi na třináctý díl série Final Fantasy. Jak si hra vedla? Výborně! Pochválena byla jednak grafika, soubojový systém a také celková hratelnost. Linearita a překvapivě i příběh už tolik pochvaly nevysloužil. Na recenzi se můžete podívat pod textem. Výsledné hodnocení je 8,6/10.

» FF XIII: zahraniční recenze
Datum: 05.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2077
Sekce: Final Fantasy XIII
LightningSpolečnost Square-Enix měla až do 5.3. zařízené embargo na recenze s těmi recenzenty, kterým hru poskytla s předstihem. Dneska ovšem toto embargo skončilo a lavina recenzí už se valí. A jak si Final Fantasy XIII vede? Tak, jak se dalo čekat podle všemožných signálů, které jsme dostávali již od hráčů, co hráli japonskou verzi hry. Pojďme se podívat na některé výsledky:

IGN UK - 8.3/10
Eurogamer - 8/10
CVG - 9.2/10
Videogamer - 7/10

Jak je vidět, tak názory se liší od naprůměrných 7/10 až po úctyhodných 9.2/10. Co je hře (tradičně) vyčítáno a co je ovšem chváleno?

Klady:
  • grafika - žádná recenze nezapomněla zmínit, že hra má naprosto úchvatnou grafiku
  • příbeh - v téměř všech recenzích se zatím zmiňují velice přívětivě o příběhu hry
  • soubojový systém - je rychlý, ale přesto komplexní a ne zrovna jednoduchý
  • hudba - Nobuo to není, ale prý to vůbec nevadí, přesto je OST velice kvalitní
Zápory:
  • linearita - prvních 20-30 hodin je prý naprosto lineárních a to se některým hráčům nemusí líbit, tvůrci hry ovšem nedávno podotkli, že je to tak zcela záměrně - aby se hráči úplně soustředili na příběh
  • repetetivní - hra se prý občas opakuje
  • menší míra zapojení hráče v soubojích - v soubojích samotných hra dělá mnoho věcí za vás, takže vaše role se tím pádem o něco snižuje

Tak to tedy slyšíte. Hra jako taková má své chyby, není to nejspíš nejlepší Final Fantasy v sérii, ale přesto se o debaklu mluvit nedá. Navíc na sérii FF se vždy kladou velké nároky, takže potěšit početné řady fanoušků není zrovna lehké. Budeme dál sledovat nové recenze, ale žádné zásadní objevy se již nečekají. průměrné hodnocení hry je zatím kolem 8,1/10, což je pořád velice, velice slušný výsledek.
Zdroj: n4g.com
» FF XIII: Nová reklama, na obě verze
Datum: 04.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1870
Sekce: Final Fantasy XIII
Již 9.3. vyjde Final Fantasy XIII - v USA a Evropě zároveň, což se děje vůbec poprvé. Vůbec poprvé také hra vychází na 2 různé konzole najednou. Jak je již dávno známo, jde o PS3 a Xbox360. Na druhou zmiňovanou se již pár reklam objevilo, ale dnes se můžete podívat na reklamu, která uvádí obě konzole. Je velice krátká a jako podklad v ní hraje píseň My Hands od Leony Lewis.

Archiv novinek
1
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.