» FF VII Remake zřejmě dorazí o pár dní dříve
Datum: 30.03.2020, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 597
Sekce: Final Fantasy VII
Square Enix dnes oznámil, že Final Fantasy VII Remake odeslal s předstihem do Evropy. Prý aby bylo zaručeno, že se hra dostane ke všem včas. Dokonce se v prohlášení píše, že se může stát, že vám přijde s předstihem. U nás v ČR na pátek 10. dubna navíc připadá svátek, takže už dopředu bylo domluvené čtvrteční vydání. Teď to vypadá, že pokud budeme mít štěstí, hra by mohla k hráčům doputovat i dříve. Z čehož máme obří radost! :) Jen doufejme, že internet nebude zahlcený spoilery.Edit: hráči v Austrálii mají hru k dispozici už od 1. dubna. V Evropě dojde k zasílání her zřejmě ve středu 8. dubna.
» FF VII Remake: Co můžeme od hry čekat?
Datum: 11.07.2015, Autor: Leon, Zhlédnutí: 5261
Sekce: Final Fantasy VII
Final Fantasy VII Remake Logo Málokterá zpráva ze světa FF dokázala v posledních letech vyvolat takovou vlnu nadšení a zájmu, jako oznámení kompletního remaku Final Fantasy VII na letošní E3. Není se ostatně ani co divit, FF VII z roku 1997 je fanoušky i herní kritikou považována za jeden z nejlepších dílů celé série, který se navíc stal doslova kultovní záležitostí. Přes 10 milionů prodaných kopií, rozsáhlá kompilace, jež zahrnuje tři plnohodnotné hry a dva filmy, a především miliony fanoušků hned několika generací po celém světě. Ano, i to je FF VII v kostce. Pojďme ale vzít vše hezky popořadě.

O FF VII remaku se hovořilo již mnoho let. Poprvé dokonce již v roce 2001, kdy se o předělávce slavné hry uvažovalo pro PlayStation 2. Avšak teprve zahájení vydávání „Compilation of Final Fantasy VII“ v roce 2004 naplno odstartovalo mediální a fanouškovské šílenství, jehož jediným cílem bylo přivést sen o remaku sedmého dílu ke skutečnosti. Naděje nejvíce rozvířila E3 v roce 2005, kdy Square - Enix představil dnes již legendární technické demo FF VII. Demo však bylo pouze demonstrací síly přicházející PlayStation 3. Stejné to bylo v roce 2009, kdy se FF VII objevila na službě PlayStation Network. Z řady prohlášení tehdejších zaměstnanců Square - Enix si byl kdekdo jistý, že na remake nakonec stejně jednou dojde.

Stalo se ale něco, co nikdo neočekával. FF XIII nedokázala naplnit očekávání a i další FF tituly zrovna nezabodovaly. Počínaje rokem 2011 se tak Square - Enix ocitl ve vážných finančních potížích, a tak nemohlo být na remake FF VII ani pomyšlení. Naštěstí se společnost dokázala zmátořit a od přelomu let 2013/2014 se opět začíná blýskat na lepší časy. Společnost nyní připravuje impozantně vypadající FF XV, jejíž skvělé demo jsme si mohli zahrát v březnu letošního roku, i celou řadu dalších FF titulů, včetně pokračování populárních sérií Star Ocean a Kingdom Hearts. Přízeň fanoušků si... Zobrazit celou novinku
» FF VII: Hra vyjde znovu pro PC
Datum: 05.07.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3215
Sekce: Final Fantasy VII
FF VII Final Fantasy VII se vrací! Jestli však čekáte remake, nemáme dobré zprávy. Jedná se jen o původní hru z roku 1997, která bude obohacena o pár nových funkcí, ale grafika, příběh a všechny další aspekty hry zůstanou nezměněny. Mezi novinky bude patřit možnost uložit si hru online a hrát ze svého savu pak z každého dalšího pc, kde je FF VII nainstalována. Více se dozvíte na oficiálních stránkách hry.

» FF VII: Dosud neviděná scéna ze hry
Datum: 07.05.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4091
Sekce: Final Fantasy VII
Je to neuvěřitelné, ale dlouhých 14 let trvalo, než fanoušci zjistili, že FF VII obsahuje scénu, kterou zřejmě dosud nikdo neviděl. Není v hře použita, ale nachází se mezi soubory, které hru tvoří. Ačkoliv se nejedná o žádnou příběhová zásadní scénu, je jistě zajímavé se podívat na něco, co zřejmě nikdo nikdy vidět neměl :)

» FF VII: Malý dárek
Datum: 25.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4399
Sekce: Final Fantasy VII
Vánoce opět dorazily a tak bylo třeba nachystat alespoň malý dárek. Tento rok jsem pro vás připravil překlad videa, které se zaobírá historií Final Fantasy, konkrétně sedmého dílu. Celý překlad a ostatní práce trvaly více jak 10 hodin, tak doufám, že některé z vás alespoň trochu potěší :)

Vzhledm k problémům s diakritikou na světových webech, kde se dají uploadovat videa, je video s titulkami bez diakritiky, za což se vám omlouvám. Pokud si video chcete stáhnout k sobě do počítače, zde máte přímý odkaz (prave tlačítko -> uložit odkaz jako) a k videu si přidejte i externí titulky, které diakritiku obsahují.

Tak tedy veselé vánoce a pokud by mělo video nějaký výraznější ohlas, můžete do budoucna čekat překlad dalších dílů tohoto poutavého shrnutí naší milované série :)

» FF VII: bude někdy remake?
Datum: 27.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4110
Sekce: Final Fantasy VII
Square-Enix již předělal velký počet původních her, jako např. nedávné remaky FF I+II pro PSP, FF III+IV pro NDS apod. Ovšem jeden titul, který sérii FF proslavil nejvíce, tedy FF VII, zůstává stále bez remaku. Jaká je možnost, že na něj někdy dojde? Zde máte odpověď!

Neexistuje zatím žádný oficiální projekt, který by plánoval remake FF VII. Ovšem Toriyama-san a Kitase-san, kteří oba byli na GamesComu odpověděli následovně: Pro nás oba je hra srdeční záležiostí, neboť jsme se oba podíleli na původním titulu. Proto se často mezi sebou (soukromě) bavíme, jak by takový remake měl vypadat, kdyby na něj došlo.

Tak to tedy slyšíte, samotní tvůrci vedou mezi sebou diskuze, jak by případný remake měl vypadat. Podle mě na něj jednou dojde.. Sice to nejspíše pár let potrvá, ale jednou si hoši ze Square-Enixu uvědomí, že předělat svojí nejlepší hru by určitě stálo za to a vrhnou se na ní. Nezbývá než doufat :)
» FF VII: Nová trička v S-E store!
Datum: 27.10.2008, Autor: XLightning, Zhlédnutí: 5027
Sekce: Final Fantasy VII
Ano, slyšeli jste správně! Společnost Square-Enix umístila několik Final Fantasy VII triček do svých obchodů v Japonsku (pouze). V nabídce mají jedno triko Final Fantasy VII a druhé Final Fantasy VII: Advent Children, takže si fanoušci můžou vybrat. Každé triko stojí ¥ 5,200, což je opravdu tučná částka na jedno triko, takže bych koupi doporučila spíše extrémním fanouškům této hry. Dávám zde odkaz, kdyby někdo měl zájem zakoupit si toto triko (stránka je v japonštině) stačí kliknout na obrázek nebo link:

» Final Fantasy VII - další­ spekulace
Datum: 08.05.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3943
Sekce: Final Fantasy VII
Režisér FF VII: Crisis Core Kitase byl opět v rámci jednoho z četných rozhovorů dotazován na možnost remaku Final Fantasy VII. Jeho odpovědi byly velice zajímavé. Rozhovor jsem objevil na stránkách FF Insider a jeho volný překlad si právě můžete přečíst:

Moje pocity jsou takové, že pokud by se měl uskutečnit remake hry Final Fantasy VII, pak by muselo dojít ke spolupráci všech důležitých členů původního týmu, tedy všech umělců a designérů.

Problémem je, že ačkoliv všichni máme představu, jak by měl remake vypadat a jak ho uskutečnit, oragnizace takového projektu je z logistického hlediska velice náročná na uskutečnení. Jednotliví členovése nyní věnující zcela novým a velkým projektům jako např. Final Fantasy XIII a tyto projekty ještě nějaký čas zaberou.

Možná až budou všechny tyto hry dokončené, budeme moci vytvořit remake FF VII.

Samozřejmě, jak už bylo jednou řečeno, nápad na Crisis Core přisel během 2 dnů. Byt to ten případ projektu "tohle je přesně to, co chceme udělat, tak do toho". Takže můžete rozhodně počítat s možností, že k něčemu spontánímu dojde, ovšem toto se jen velice špatně předpovídá.


Řekl bych, že během 2-3 let budeme sedět u TV a budeme zamačkávat slzu při úvodním intru k remaku Final Fantasy VII. Ano, jednou k němu jistě dojde a to je více než potěšitelné! O jakýchkoliv dalších novinkách vás budu rád informovat, jakmile budou k dispozici.
Archiv novinek
1
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.