» FF XV: Hra po 10 letech vychází
Datum: 28.11.2016, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1951
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy XV logo Zdá se to neuvěřitelné, ale hra Final Fantasy XV je tu. Oficiálně sice vychází až zítra 29. listopadu, mnoho hráčů už má však hru k dispozici. Vše, co o hře potřebujete vědět, naleznete v tomto krásném článku, který připravil náš redaktor Leon pro web konzolista. Podrobné informace naleznete také v novém oficiálním videu pod článkem.

Recenzi hry samotné přidáme v nejbližších týdnech samozřejmě i na náš web.

Přejeme vám příjemné desítky hodin strávených v novém FF světě! :)

Připomeňme, že Final Fantasy XV si můžete objednat u našeho partnera Xzone.cz. Pomůžete tím chodu tohoto webu.

» Nové záběry ze hry
Datum: 09.10.2016, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1776
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy XV logoDo vydání Final Fantasy XV chybí už jen týdny. Vývojáři jsou si toho vědomi, a proto se nyní snaží hru propagovat, jak jen to jde. Na všech světových veletrzích s hrami pořádají velké promo akce a záplavu výsledných videí je téměř těžké kompletně zaznamenat. Vybíráme pro vás proto alespoň jedno dlouhé video, z nějž si uděláte více než dobrou představu, jak bude vypadat začátek hry.

Video vám vysvětlí základní mechaniky hry (např. vaření během kempování, které vám bude zvyšovat vaši sílu a další atributy) a také spoustu soubojů. Nechybí ani magie, kterou vývojáři dlouho tajili, nebo také první větší boss. Co rozhodně potěší, je framerate, na kterém hra běží. Doufejme, že se nic nepokazí a hra na konci listopadu skutečně vyjde :)

Připomeňme, že Final Fantasy XV si už můžete předobjednat. Využít můžete například našeho partnera Xzone.cz.

» Final Fantasy XV vychází již příští měsíc
Datum: 01.10.2016, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1513
Sekce: Final Fantasy XV
Včera, 30. září, bylo plánováno vydání hry Final Fantasy XV. Po téměř deseti letech vývoje však vývojáři přesto potřebovali další dva měsíce na finalizaci hry, a proto datum vydání posunuli na 29. listopadu. Dnes je však už říjen, takže technicky vzato FF XV vychází již příští měsíc! Není to krásná představa? Přikládáme jedno z nejnovějších videí s gameplayem a také odkaz, kde díky našemu partnerovi můžete získat hru za skvělou cenu. Každým nákupem u našeho partnera také zvýšíte šanci, že se zde objeví recenze hry :) Díky předem!

» Final Fantasy XV má datum vydání
Datum: 03.04.2016, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3199
Sekce: Final Fantasy XV
Poslední březnový den si Square Enix připravil pro své fanoušky velkou tiskovou konferenci s bohatým programem, jehož stěžejním bodem bylo oznámení data vydání dlouho očekávané Final Fantasy XV. Hra, na kterou celý herní svět netrpělivě čeká, vyjde po celém světě již 30. září 2016. Patnáctý díl slavné série vyjde - jak již bylo mnohokrát potvrzeno - na PlayStation 4 a Xbox One. Při této příležitosti si Square Enix přichystal zbrusu nový a více než podařený trailer nazvaný "Reclaim Your Throne", který je poprvé provázen i nově odhalenou titulní písní celé hry. Tu si na starost vzala známá a oblíbená kapela Florence + The Machine. Titulní píseň se jmenuje "Stand by Me". Co na nový titulní song, trailer a vůbec blížící se datum vydání říkáte? Podělte se s námi o své dojmy buď přímo v komentářích pod novinkou nebo na naší facebook stránce.
» Final Fantasy XV se představuje
Datum: 03.07.2013, Autor: Leon, Zhlédnutí: 4291
Sekce: Final Fantasy XV
FF XV Bylo to Léta Páně 2006, když Square Enix oznámil hru Final Fantasy Versus XIII, který měl být doplňkem kompilace Fabula Nova Crystallis třináctého dílu. Jen těžko by si tehdy někdo pomyslel, že hra oznámena jako exkluzivita pro PlayStation 3, a to ještě v době, kdy se tato konzole neprodávala ani v Japonsku, nakonec přeskočí celou jedno konzolovou generaci a přichystá nám překvapení, které patří zcela jistě k největším, jakého se nám od série FF za čtvrt století dostalo.

Hra byla dlouhou dobu velkou neznámou a neustálé odkládání termínu vydání vyvolávalo pochopitelné rozpaky nejen u hráčů, ale i investorů Square Enix. Když nakonec Versus přečkal i vydání všech Fabula Nova Crystallis kompilací, bylo zřejmé, že něco není v pořádku. Na informace jako obvykle skoupý Square Enix nás však ujišťoval, že je vše v nejlepším pořádku a Versus bude počinem, u kterého se vyplatí čekat. V posledních měsících se začaly objevovat informace, že projekt Versus byl zrušen a přejmenován na FF XV s tím, že bude vydán až na další generaci konzolí. Oficiální potvrzení však dlouho nepřicházelo. Až před několika málo dny na videoherní výstavě E3 v Los Angeles. Square Enix přichystal pro novináře i hráče hodinovou tiskovou konferenci s názvem “The Future of Final Fantasy”, na které došlo nejen na rozhřešení ohledně Versus, ale i na zodpovězení otázek, co bude s FF sérií v budoucnu, neboť nedávné finanční nesrovnalosti a ztráty firmy bohužel měly a budou mít dopad na všechny série, které má společnost pod palcem.

Režisér FF série Shinji Hashimoto, který na konferenci samozřejmě nemohl chybět, oznámil to, o čem se spekulovalo již několik měsíců. Vzhledem k finančním, technickým i koncepčním problémům ve vývoji byl projekt Versus zrušen a nahrazen projektem s názvem Final Fantasy XV. Ano, z dlouho odkládaného Versus se stal regulérní patnáctý díl série. FF XV vyjde - že k vydání skutečně... Zobrazit celou novinku
» FF Versus XIII: nové informace až v roce 2013
Datum: 03.09.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 2132
Sekce: Final Fantasy XV
FF Versus XIII"Kdo si počká, ten se dočká," říká staré české přísloví, ale v případě neustále odkládaného FF XIII Versus nás už čekat skoro unavuje. Hra je ve vývoji přinejmenším 6 let a kromě několika povedených trailerů jsme se zatím nedočkali téměř ničeho. Jen neustálých slibů a odkládání termínu, který se po této zprávě opět odkládá na neurčito. FF Versus XIII neuvidíme totiž ani letos na Tokyo Game Show, a tak je jisté, že se hry ztěží dočkáme i příští rok. V takovém případě jsou nám ujištění Square Enixu, že hra rozhodně nebyla zrušena a usilovně se na ní pracuje, celkem na nic.

» FF Versus XIII: Nový trailer v HD rozlišení
Datum: 27.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2589
Sekce: Final Fantasy XV
Nový trailer k Final Fantasy Versus XIII jsme vám představili před pár dny. Byl však nevalné obrazové kvality, což je nyní minulostí. Na téměř sedmiminutovou ukázku ze hry se můžete podívat ve vysokém rozlišení. Konečně si tak užijete všechny detaily, které nám tvůrci v traileru chtěli ukázat.

» FF Versus XIII: Hra vyjde nejdříve příští rok
Datum: 26.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3059
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy Versus XIII: Noctis Jedna z nejočekávanějších her ze série Final Fantasy jménem Versus XIII opět poodhaluje něco ze svých aspektů. V japonském magazínu Famitsu se objevily nové informace. Některé pozitivní, jiné už tolik ne - na mysli mám datum vydání. Hra FF Versus XIII totiž vyjde až po FF XIII-2 a Type-0, tedy někdy v příštím roce. Níže nabízím seznam novinek, které se týkají Versus XIII.

 • Noctisův otec je králem království, které vlastní poslední zbylé krystaly na světě
 • V boji máte čtyři volby: Magic, Item, Summon a EX-Arts
 • Noctis bude ovládat mnoho různých zbraní, to samé platí i dalších členech party, každý bude mít navíc unikátní ability
 • V průběhu bojů můžete přepínat mezi členy vaší party
 • V boji můžete mít až tři postavy, ovšem i s ostatními postavami můžete mluvit během bojů
 • K dispozici budou více než čtyři hratelné postavy, ovšem ne zas o tolik moc (můj odhad je šest)
 • Ve hře se bude měnit prostředí v závislosti na čase (ráno, odpoledne, večer)
 • Hráči budou moci vládat různé dopravní prostředky - vojenské transportéry, auta, lodě a chocoby (wark!)
 • Blondýn z traileru je Noctisův kamarád, další dva jsou kamarádi z dětství a poslední - Ignis, ten s brýlemi - je vojenský poradce
 • Zatímco se budete pohybovat, můžete poškozovat své okolí - budovy a předměty, občas dokonce monstra nebo nepřátelské vzducholodě poničí vaše okolí, vše bude renderováno v reálném čase (nic dopředu nahraného)
 • Budete si moci přivlastnit dopravní prostředek, pokud porazíte jeho vlastníka (Final Fantasy GTA XIII? :) )
 • FF Versus XIII vyjde až po Type-0 a FF XIII-2
 • Systém vylepšení nebude založen na job systému, ale nepřátele budou k nějakému povolání patřít (jako např. dragoons nebo summoners)
 • Ve hře budou summoni
 • Versus a XIII mají společnou mytologii - především božstva, ale odehrávají se v jiných "dimenzích / světech"
 • Velcí nepřátelé budou mít několik míst, kde je můžete zasáhnout... Zobrazit celou novinku
Archiv novinek
1
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.