» FF VII: CC - prodeje týden po uvedení­
Datum: 27.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2898
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Je tomu již týden, co se titulu Final Fantasy VII: CC dočkali hráči starého kontinentu, tedy Evropy, a zároveň i v Austrálii. Díky tomu jsou již k dispozici prodejní čísla. FF VII:CC debutuje na pěkném čtvrtém místě, s bezmála 74,000 prodanými kusy. Jedná se tak o nejvýše umístěnou hru pro platformu PSP, což je jistě potěšující. Uvidíme, jaké prodeje přinesou další týdny. Pro zajímavost doplňuji seznam TOP 5 nejprodávanějších her posledního týdne v Evropě.

1) Metal Gear Solid 4, tento týden: 227,780 (celkově 697,135)
2) Wii Sports, tento týden: 146,026 (celkově 9,429,046)
3) Mario Kart Wii, tento týden: 87,443 (celkově 2,009,814)
4) Crisis Core: Final Fantasy VII, tento týden: 73,969 (celkově 73,969)
5) Wii Play, tento týden: 62,972 (celkově 4,253,288)
» Final Fantasy VII: CC - naše recenze
Datum: 14.05.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2936
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Hru Final Fantasy VII: Crisis Core netřeba představovat. V USA a Japonsku hra již vyšla a lámala prodejní rekordy, na evropské vydání budeme muset ještě chvíli počkat. Ale čekání si můžete alespoň trochu ukrátit recenzí hry, kterou pro náš web napsal Tidus. Naleznete jí zde.Je velice obsáhlá a díky ní budete mít šanci seznámit se s hrou z pohledu hráče, fanouška. Díky Tidovi za recenzi a vám ostatním přeju pěkné počtení :)
» Final Fantasy VII: Crsis Core - recenze
Datum: 29.04.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2833
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Server bonusweb.cz uvedl dnes recenzi na hru Final Fantasy VII: Crisis Core. Obdržela pěkných 85%, ovšem řekl bych, že autor vytýkal občas na mistech, kde nebylo třeba.Z recenze bylo také cítit, že je to FF VII fanatik, který čekal minimálně druhou FF VII. Recenzi si můžete přešíst zde: link.Určitě se vyjádřete, co si o tom myslíte! :)
» Znamená Crisis Core konec kompilace?
Datum: 22.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2045
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Americký herní magazín 1up.com vyzpovídal japonského vývojáře her z řad Square-Enix, Hajime Tabata, který je podepsán pod blížícím se titulem Final Fantasy VII: Crisis Core. Jde o velice zajímavý rozhovor,a proto jsem pár nejlepších otázek a odpovědí přeložil.

1UP: Bojový systém v Crisis Core je na pomezí akční hry a RPG, což je pro sérii FF netypické, protože hráč má možnost ovládat pouze 1 postavu. Prozraďte nám, jak takový systém vznikl. Uvažovali jste též o užití klasického systému, který je např. ve FF VII?

H.Tabata: V okamžik, kdy se rozhodlo, že hlavním představitelem hry bude Zack, nám odpadla možnost klasického bojového systému. Povaha Zackova příběhu to prostě nedovoluje. Abychom vytvořili hru zábavnou a zajímavou, i když ovládáte pouze jednu postavu, jsme se rozhodli založit bojovýsystém na struktuře FF VII a přidali výrazné akční prvky. Výsledkem je velicé svižné akční RPG.

1UP: CC ukazuje jinou stránku postav z FF VII - Aeris se zdá být více naivní, Cloud nevinný. Mám pocit, že jsem dokonce viděl Septirotha usmívat se. Byl zde nějaký důvod k tak výrazné změně oproti tomu, co hráči znali z původní FF?

H.Tabata: Byli jsme si dobře vědomi úskalí, která můžou nastat, když změníte postavy oproti tomu, co fanoušci očekávají po zkušenosti s FF VII. Při vytváření Crisis Core jsme měli na paměti, že se jedná o "mladší dny" postav, takže jsme mohli přidat nové aspekty jejich charakteru a zároveň dosáhnout stupně podobnosti s postavami, jak je hráči znají z FF VII.

1UP: Znamená Final Fantasy VII: Crisis Core konec kompilace FF VII?

H.Tabata: Ne, neznamená. Finále kompilace bude mít jinou podobu.

Tak a máte to. Čeká nás ještě další díl kompilace, který bude znamenat konec. Že by konečně REMAKE? Necháme se překvapit.. ^_^
Zdroj: 1UP.com
» Final Fantasy VII: Crisis Core recenze
Datum: 20.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1808
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Po měsíci, kdy se ve vodách Final Fantasy nestalo vůbec nic převratného, jsem zpět s novinkou, která je velice pozitivní! S blížícím se vydáním hryFF VII: Crisis Core v USA (25.4.2008 - což je za 5 dní!) jsou spjaty i recenze, kdy jedna z nejdůležitějších vyšla v těchto dnech na interntetovém magazínu IGN.com.

Ten hře udělil krásných 8,5 z 10-ti, což je snad poprvé, co se FF VII kompilace dočkala vřelého přijetí. Kritizovány jsou občasné problémy s kameroua drobné nevyváženosti v systému hry, ale např. příběh, který mě osobně zajímá nejvíc, je prý na velice, velice vysoké úrovni. Recenzi si můžete přečístzde. Na závěr ještě přikládám video s posledním trailerem na tuto hru.

Zdroj: FF Insider
» Crisis Core - nová videa
Datum: 25.09.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1865
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Hry Final Fantasy VII: Crisis Core má v Japonsku nejen skvělý start, co se týče prodeje (486 659 her k datu 21.9.2007), ale navíc zvedla prodej handheldu PSP. A to dokonce na šestinásobek. Vše je dobře patrné z následujícího seznamu prodejnosti, který najdete na konci této novinky.A u FF VII: CC ještě zůstaneme. V celé novince máte možnost shlédnout 4 skvělá videa ze hry. Jedno z videí (konkrétně to první) je anglicky namluvené preview. Dozvíte se zajímavé informace, např. že ve hře se nevyskytuje světová mapa a hra je členěna na mise (podobně jako tomu bylo u FF X-2).

95.487 Sony PSP
79.974 Nintendo DS
26.181 Nintendo Wii
13.128 PlayStation 2
13.101 PlayStation 3
1.243 Xbox 360
» Prodej FF VII:CC
Datum: 18.09.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1825
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
13. září byla v Japonsku vydána hra Final Fantasy VII: Crisis Core. Zajímá vás, jak si vedla hra, co se týče prodeje? Čísla jsou to velice zajímavá. Během prvního dne bylo prodáno 350 000 kusů hry a z toho 17% (zhruba 60 000 ks) bylo součástí Limited Edition Crisis Core PSP Slim bundle pack (slim PSP s motivy Final Fantasy VII: Crisis Core a hra). O dalším vývoji prodeje vás budeme informovat, hned jak budou nová čísla k dispozici.

Na konec ještě jedna domněnka, která koluje internetem - je možné, že na nadcházející Tokio Game Show (TGS) bude prředstavena nová hra z kompliace k FF VII - Endless Crisis. Upozornňuji, že se může opravdu jednat pouze o fámu a nikdy k ničemu podobnému nemusí dojít ^__-
» Ayaka - Why
Datum: 12.09.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1660
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Dne 5. září byl oficiálně do světa vypuštěn song Why japonské zpěvačky Ayaka. Tato krásná balada je theme song pro FF VII: Crisis Core. Prohlédnout si ho můžete zde. Velkou zajímavostí je, že tato sympatická Japonka se narodila ve stejný den, kdy byla oficiálně vydána první Final Fantasy v Japonsku (18.12.1987). V souvislosti se zítřejším vydáním Final Fantasy VII: Crisis Core jsem spustil sekci, která se této hře věnuje. Poslední novinkou je, že oficiální stránky hry byly aktualizované, doporučuji prozkoumat sekci sytem - naleznete zde zajímavá videa z bojů.
Archiv novinek
1
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.