» FF XIII: 39/40 bodů od Famitsu!
Datum: 09.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2102
Sekce: Final Fantasy XIII
Famitsu reviewJeden bod by stačil k absolutnímu hodnocení, kterého dosáhla hra FF XII, ale i tak je to vynikající výsledek, který napovídá, že FF XIII bude opravdu zážitek. Co se v recenzi od Famitsu dovíme? Předně má hra přý prvotřídní příběh, který se nese ve filmovém duchu, se spoustu nádherných scén a gradujícím vývojem postav. Další velké plus je grafika, která je prý naprosto odzbrojující a ve spojení s dokonalým herním systémem dává dohromady téměř dokonalou hru. Jedinou výtku měl jeden z recenzentů, když řekl, že obrazovka je občas přecpaná a někdy je těžké vidět dmg, kterou zasadíte nepřátelům. To jsou víceméně detaily, které vám jistě zážitek ze hry nezkazí. Na screenshot s recenzí se můžete podívat vedle novinky.
» FF XIII: Cover hry pro Evropu
Datum: 01.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3556
Sekce: Final Fantasy XIII
Do této bylo nepsaným pravidlem, že evropský obal her Final Fantasy se shodoval s tím japonským. A proto když před několika týdny byl představen cover pro Japonsko (klasické bílé pozadí + logo hry), málokdo čekal, že se evropský obal bude lišit. Ovšem je tomu tak, protože vývojáři se rozhodli dát hře cover, na kterém kromě loga je i Lightning v trochu překvapené poloze. Covery jsou to hezké, nabízí se snad jen otázka, zda tato změna stála za porušení tradice, kterou FF hry v Evropě měly :)

FFXIII PS3 Box art FFXIII Xbox 360 Box art
» FF XIII: edit: Finální trailer s titulky
Datum: 25.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3628
Sekce: Final Fantasy XIII
"Final" Final Fantasy XIII trailer byl na oficiálních stránkách poslední 4 dny ohlášen pomocí odpočtu, který před pár chvílemi skončil. Hráči v Japonsku tak dostali poslední ochutnávku ze hry před jejím vydáním 17.12. Trailer je to naprosto neuvěřitelný. FF XIII má všechny předpoklady k tomu stát se jedním z nejlepších dílů série a také nejlepší hrou pro PS3 ve svém žánru. Na trailer v obovské kvalitě se podívejte buď na oficiálních stránkách hry nebo v nižší kvalitě ve videu pod novinkou. Enjoy!


edit: přidáno video v lepší kvalitě s anglickými titulky!
» FF XIII: kupa nových screenshotů
Datum: 19.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2288
Sekce: Final Fantasy XIII
Vydání hry Final Fantasy XIII v Japonsku se nezadržitelně blíží, a proto není divu, že nás vývojáři hýčkají neustálým přísunem nových informací a obrázků. Tentokrát jich je přes 30 a vidět můžete jednak nádherné exteriéry, menu, crystallium system a nebo také chocoby, o kterých sme nedávno informovali. Veškeré nové (a i starší) obrázky najdete také v sekci galerie obrázků z FF XIII.

FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot
» FF XIII: 9.3.2010 v USA a Evropě!
Datum: 13.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3376
Sekce: Final Fantasy XIII
Konečně jsme se dočkali data vydání hry Final Fantasy XIII v Evropě - je jím datum 9. března 2010, tedy něco přes 3 měsíce po vydání v Japonsku, což je rekordně krátký čas a splněný slib tvůrců.

Ve videu se můžete podívat na samotné oznámení + dosud neviděný materiál ze hry. Další horkou novinkou je, že titulní písní pro anglickou verzi hry by měla být píseň My Hands od zpěvačky Leony Lewis.

Final Fantasy XIII cover
» FF XIII: Nové obrázky + summon
Datum: 08.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2343
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII scanFinal Fantasy XIII o sobě opět dává vědět, tentokrát novým scanem z japonského herního magazínu, kupou anglických screenshotů a informací o velkém oznámení.

Tak popořadě - na novém scanu je vidět Hope a jeho summon - je jím sám veliký Alexander. Jelikož jsou ve FF XIII všichni summoni víceméně roboti, tak volba Alexandra se zdá celkem jasnou, když to byl jeden z prvních robotických summonů vůbec. Na scanu je dále vidět Vanille, která osedlala Chocoba. Na první pohled je videť změna v designu tohoto opeřence - přibyly mu dlouhé "uši" a velikostí připomíná Fat Chocoba z FF VII, neboť jeho rozměry sou opravdu enormní.

Co se týče obrázků, tak ty jsou víceméně totožné s nedávnými screnshoty, ale zásadní odlišností je přítomnost anglických titulků a menu. Navíc jsou ve vysokém rozlišení, takže si můžete všímat mnoha detailů.

A teď to oznámení - na oficiálních anglických stránkách hry se objevil anagram, který během pár hodin fanoušci rozluštili a v překladu znamená "Oznámení 13. listopadu". Já osobně tipuji oznámení data vydání pro USA a EU. Už aby to bylo! :)

Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots Final Fantasy XIII Screenshots
» FF XIII: Titulní píseň ke stažení
Datum: 02.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2334
Sekce: Final Fantasy XIII
Již nějakou dobu je jasné, že o titulní píseň ke hře Final Fantasy XIII se postará mladá japonská zpěvačka Sugawara Sayuri se songem Kimi ga iru kara. Ta se dnes objevila na internetu v radio ripu, neboť písnička samotná vyjde až v prosinci. Skladba je to přesně ve stylu Final Fantasy - krásná melodie, orchestr a bezchybný zpěv talentované zpěvačky. Enjoy!

» FF Gaiden: vychází v Japonsku
Datum: 01.11.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1790
Sekce: Final Fantasy: Gaiden
Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden vychází dnes v Japonsku. Za hrou stojí vývojáři z Matrix Software, kteří opět spojili síly se Square-Enixem a vytvořili novou Final Fantasy hru pro NDS. Tento tým vytvořil již remaky Final Fantasy III a Final Fantasy IV pro NDS a tentokrát se pustili do zcela nové hry. Ta je po grafické stránce dvěma předešlým remixům velice podobná, ale co se týče gameplaye, tak o té zatím moc známo není. Zatím není ani jasné, zda hra vyjde mimo Japonsko, ale pokud ano, jistě se to od nás včas dozvíte. Zde máte várku screenshotů z této hry.

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.