» FF VII: Malý dárek
Datum: 25.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4468
Sekce: Final Fantasy VII
Vánoce opět dorazily a tak bylo třeba nachystat alespoň malý dárek. Tento rok jsem pro vás připravil překlad videa, které se zaobírá historií Final Fantasy, konkrétně sedmého dílu. Celý překlad a ostatní práce trvaly více jak 10 hodin, tak doufám, že některé z vás alespoň trochu potěší :)

Vzhledm k problémům s diakritikou na světových webech, kde se dají uploadovat videa, je video s titulkami bez diakritiky, za což se vám omlouvám. Pokud si video chcete stáhnout k sobě do počítače, zde máte přímý odkaz (prave tlačítko -> uložit odkaz jako) a k videu si přidejte i externí titulky, které diakritiku obsahují.

Tak tedy veselé vánoce a pokud by mělo video nějaký výraznější ohlas, můžete do budoucna čekat překlad dalších dílů tohoto poutavého shrnutí naší milované série :)

» FF XIII: prodeje za první týden
Datum: 22.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2137
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIIIFinal Fantasy XIII je již týden v prodeji v Japonsku a hry se prodalo nádherných 1,516,532 kusů (ve dnech 17.-20.12), z čehož 245,406 kusů bylo prodáno spolu s upravenou verzí PS3. Ta nese motivy Lightning a obsahuje jak PS3, tak i zmíněnou hru samotnou.

Jen pro zajímavost - když vyšla v roce 2006 FF XII, tak se prodalo v prvním týdnu 1,819,872 kusů, ovšem tou dobou měl doma PS2 každý Japonec a Japonka a svět se nenacházel ve finanční krizi. PS3 zatím nemá takovou pozici, jako měla kdysi PS2, ale tituly jako FF XIII její pozici jistě vylepšují.

Oněch 245,406 prodaných kusů PS3 za týden, je největším prodejem konzole samotné od jejího uvedení na japonský trh v roce 2006. Série Final Fantasy v Japonsku je stále národní hrou a kdo jí nehraje, jako by nebyl. Uvidíme, zda FF XIII předčí i sérii Dragon Quest, která má pozici ještě o něco silnější a jen posledního dílu pro NDS se prodalo přes 4 miliony kusů. A to je neuvěřitelné číslo.
» FF XIV: Beta test brzy otevřen
Datum: 21.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3282
Sekce: Final Fantasy XIV
Jak bylo letos oznámeno, tak na rok 2010 se plánuje vydání hry Final Fantasy XIV. Ta se ponese v duchu MMORPG her a bude jakýmsi duchovním pokračováním hry FF XI. Jelikož vydání hry už se kvapem blíží, bude brzy otevřen beta test pro PC verzi hry. PS3 verze prý bude ještě chvíli trvat. Zde máte odkaz, kde se můžete k beta testu přihlásit. Musíte mít ovšem štěstí při losování výherců účtů a splňovat následující kritéria:
  • je vám více jak 18 let
  • vlastníte Square-Enix účet (ten můžete pořídit zde)
  • máte kvalitní internetové připojení
  • máte možnost stahovat velké množství dat
  • jste schopni podávat hlášení o chybách ve hře v jednom z těchto jazyků: japonština, angličtina, němčina, francouzština
Zdroj: ffxiv.com
» FF XIII: 1 milion kopií za den
Datum: 19.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3335
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII byla v Japonsku vydána před 2-ma dny a dnes internetem probleskla zpráva, že za prvních 24 hodin se prodalo více jak 1 milion kusů! Neuvěřitelný výkon. Kolik bylo prodáno PS3 s motivem Lightning (obsahující také hru) se zatím neví, proto skutečné číslo mohlo být ještě o něco vyšší. Za týden se objeví první detailní výsledky, jak si FF XIII v předvánočním týdnu vedla a zda zlomila nějaký ten rekord. Btw - do obchodů bylo v Japonsku nasazeno přes 1,8 milionů kusů hry, tak se snad dostane na každého hřáče v zemi vycházejícího slunce, když je takový zájem :)

Přikládám ještě pár obrázků z launch party, kde se objevil Yoshinori Kitase (producent hry, režisér FF VII a FF VIII), Yoichi Wada (prezident společnosti Square-Enix) a také zpěvačka Sayuri Sugawara, která dostala přiležitost nazpívat titulní píseň pro hru.

» FF XIII: 2 nová videa
Datum: 15.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 10312
Sekce: Final Fantasy XIII
Dnes se podíváme na 2 skvělá videa, která byla odvysílána v Japonsku. V tom prvním uvidíte emotivní scénu z příběhu, která plynule přejde na souboj s bossem. Druhé video nám ukáže partu ulítlých Japončíků, co do ruky dostali FF XIII. Na mapě podobné Calm Lands (jen asi 10x větší) se nejprve prochází z pohledu Fang a poté obdivují obří monstrum (a asi se chtějí nechat zašlápnout), které je posléze zabije jediným útokem. Další část videa ukazuje jejich souboj s jiným monstrem, především za pomoci monstrózního Bahamuta. Video má více jak 6 minut a uvidíte herní mechanismy tak, jak jste si je přáli vidět. Příjemnou zábavu!» FF XIII: nový bojový spot
Datum: 13.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 12584
Sekce: Final Fantasy XIII
Další reklama na Final Fantasy XIII se objevila na internetu a tentokrát ukazuje výhradně souboje. Jednak nám předvede všechny summony v akci, ale také ostatní bojové vychytávky. Spot má sice jen 30 sekund, ale vydatný je dostatečně!

» Podpořte web!
Datum: 12.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3260
Sekce: Updates
Web Final Fantasy Bonusweb funguje již nějakých 7 let a za tu dobu se několikrát stěhoval z různých hostingů, až doputoval sem, na bonusweb.cz. Web by se ale rád zcela osamostatnil a přestěhoval na vlastní domenu, která ale něco stojí.

Proto pořádáme veřejnou sbírku, která by nám finančně pomohla web na novém hostingu spustit. Jakoukoliv částu můžete připsat ve prospěch účtu 217 198 660 / 0300 a pomoct tak těmto stránkám v chodu. Seznam všech lidí, kteří přispěli pak zveřejníme ve speciální sekci webu a na fóru se tito lidé stanou členy samostatné skupiny. Předem díky za jakoukoliv podporu!
» FF XIII: obrázky, reklama, info
Datum: 12.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3823
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII vychází již za 5 dní, a proto má Square-Enix posledních pár dnů, kdy o sobě může dát vědět a nalákat co největší možný počet fanoušků. Optimistické odhady, že se prodá 10 milionů kopií je možná až příliš nadnesený, ale člověk nikdy neví. Dnes přinášíme několik nových obrázků a také reklamu, která je nyní k vidění v TV po celém Japonsku.

Též se objevily oficiální stránky soundtracku hry od skladatele Masashiho Hamauzu, kde si můžete poslechnout (zatím) 10 ukázek skladeb, které zazní ve hře. OST vychází na 4CD dne 27.1.2010.

FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot FFXIII Screenshot


Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.