» FF CC: Crystal Bearers vychází dnes
Datum: 05.02.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2973
Sekce: Updates
Final Fantasy odnož s názvem Crystal Chronicles, která vychází výlučně pro konzole Nintenda, dnes dorazila do Evropy se zatím nejnovějším dílem - Crystal Bearers pro Wii. Předlouhlý název Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers je asi jedinou dlouhou věcí ohledně hry, jak vyplývá z ohlasů na hru - prý je extrémně krátká na poměry FF (kolem 15ti hodin vám bude stačit na průchod příběhové části).

Na druhou stranu, hra překvapivě nezískává tak špatné recenze, jak by se dalo čekat. Ovšem prodeje např. v Japonsku jsou velikým zklamáním pro S-E - prodalo se něco přes 70.000 kusů, což je opravdu slabý výsledek. Doufám, že díky tomuhle propadáku se konečně Japonečkům ve Square-Enix rozezní zvoneček v hlavě a dojde jim, že touhle cestou by série FF (ať už v jakékoliv podobě) neměla vydávat. A pokud ano, ať aspoň změní název, protože tento paskvil nemá s Final Fantasy naprosto nic společného.

Crystal Bearers
» FF XIII: Takhle měla vypadat na PS2
Datum: 05.02.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2586
Sekce: Final Fantasy XIII
FF XIII byla plánována původně na PS2. To je známý fakt, který vývoj FF XIII prodloužil o rok půl, neboť se s prácemi muselo začít od začátku, když přišlo rozhodnutí, že hra vyjde na PS3. Ale dosud nebyl k vidění jediný obrázek toho, jak hra původně vypadala. Protože ale v Japonsku vyšla nová kniha ze série Ultimania, která Final Fantasy XIII rozbírá do posledního šroubečku, máme možnost se na pár takových obrázků podívat.

Jako modely postav posloužila Yuna s Rikku, z čehož je patrné že hra se vyvíjela ještě bez Lightning a spol. Zajimavé je, že modely postav sou zde 2 různé. Jedny celkem podobné těm z FF X-2 a další jsou tzv. technikou "cell shade". Podobnost s dnešní FF XIII je vidět max. v použití podobného písma a minimapy. Jinak toho moc nezbylo. Však posuďte sami :)

FFXIII PS2 FFXIII PS2 FFXIII PS2
FFXIII PS2 FFXIII PS2 FFXIII PS2
» FF XIII: Sběratelská edice
Datum: 27.01.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3570
Sekce: Final Fantasy XIII
FF XIII limited editionFinal Fantasy XIII je venku za pár týdnů (9.3.), takže konečně její vydání získává realné obrysy s dalšími a dalšími detaily, které se dozvídáme. Tentokrát jsou to informace ohledně limitované sběratelské edice hry, která krom hry samotné obsahuje i bonusy. Zajímá vás jaké a jaká je cena celého kompletu? Zde máte odpovědi.

Obsah balení:

- Hra Final Fantasy XIII (pro PS3 nebo Xbox360)
- FF XIII Original Sound Selection - 1 CD s výběrem oblíbených písní skladatele Masahi Hamauzu ze soundtracku ke hře
- The World of Final Fantasy XIII - kniha v pevné vazbě, obsahující artworky a CGI modely postav a také artworky herních prostředí
- Art Prints: 3 sběratelské "pohlednice" (ne doslova), kde jsou postavy se svými Summony. Očekává se, že v každém balení budou 3 různé, takže záleží na vašem štěstí (celkově je jich 6 různých)
- Unikátní obtisk znaku l'Cie', který mají na sobě hlavní postavy příběhu

Ptáte se, kolik stojí celý komplet? Cena není zas tak přehnaná, řekl bych. Za normální verzi hry zaplatíte £49.99 (~1500 Kč) a za limitovanou edici £59.99 (~1800 Kč). Pro jakou verzi se nakonec rozhodnete záleží jen na vás, přeji šťastnou ruku při výběru :)
» FF VIII: Termín vydání pro PSN
Datum: 21.01.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1834
Sekce: Final Fantasy VIII
Rychlá zpráva pro majitele PSP a PS3, kteří si chtějí pořídit hru Final Fantasy VIII přes Playstation Network. Hra v evropském teritoriu vyjde začátkem února, přesně 4.2.2010. Dočkáme se sice jako poslední na světě, neboť hra tímto způsobem byla vydána již v minulosti v Japonsku i USA, ale nakonec jsme se dočkali. Cena bude stejná jako v případě FF VII, tedy něco kolem 260kč.
» FF XIII: Nový anglický trailer
Datum: 13.01.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3681
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII bude v západním světě vydána dne 9.3.2010, takže je třeba začít s pořádnou mediální masáží. Ta začíná trailerem, který je kompletně v angličtině a je podbarven theme songem "My Hands" od Leony Lewis. Bohužel nedošlo na orchestrální verzi, jak jsem doufal a zůstala již známá, albová verze, která traileru upřimně moc nesedí. Píseň to špatná není a celá hra nestojí na theme songu, ale poprvavdě - mohlo to být lepší.. Celkově ovšem trailer nejde hodnotit nijak jinak než naprosto pozitivně. Je to v podstatě ten samý trailer, jako poslední japonský, pouze anglicky. Zajímavý (a celkem nepochopitelný) rozdíl mezi japonskou a anglickou verzí je, že Optima Change se v angličtině jmenuje Paradigm Shift. Optima mi přisla vhodnější, ale opět nejde o nic zásadního. Dost řečí, můžete se pustit do sledování traileru!

» FF XIII: prodejní čísla - propadák?
Datum: 12.01.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3695
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII screenshot Final Fantasy XIII má za sebou "4. týden" na japonském trhu a tak by nebylo od věci se zamyslet nad výsledky, kterých hra dosahuje. Je hra FF XIII z prodejního hlediska zklamáním? Pojďme se na to podrobněji podívat. Pro začátek - možná se ptáte, proč jsem počet týdnů hry v prodeji dal v první větě do uvozovek. Důvod je takový, že první "týden" pro FF XIII znamenaly pouze 3 dny v prodeji, protože pak začínal nový "žebříčkový" týden. Jelikož byla hra vydána 17.12., tak v druhém týdnu se objevily vánoční svátky a další 2 týdny po svátcích lidi nalákáte tak maximálně na slevy, takže částečně i proto jsou prodeje nižší.

Dalším známým faktem je, že u všech velkých titulů dochází ke značnému poklesu prodejů po prvním týdnu, kdy si hru koupí většina hráčů. V druhém týdnu to někdy bývá pokles až na 20 procent původních hodnot prvního týdne, někdy i hůř. Podívejme se, jak si FF XIII přesně vedla:

Týden / prodej kusů

1. 1,508,558
2. 187,815
3. 113,831
4. 52,000

Celkově se zatím prodalo přes 1,8 miliónů kusů hry. Zdá se vám to málo, když takového Dragon Questu IX pro NDS se v minulém roce prodalo přes 4,14M kusů? Abychom danou věc mohli lépe uchopit, musíme si ujasnit 2 fakta.

Zaprvé, DQ je série, která svojí oblíbeností v Japonsku jasně převyšuje i Final Fantasy, FF je tam dvojka mezi sériemi. Protože hry Dragon Quest v západním světě nikdy výraznější prodejní úspěch nezaznamenaly, mohlo by se tak běžnému hráči zdát divné, že i nějaký Dragon Quest porazí naší modlu Final Fantasy.

Druhým, velice podstatným faktem, jsou následující 2 čísla. 4,6 versus 30. Jsou to počty miliónů prodaných kusů konzolí PS3 (v prvním případě) a NDS (druhá cifra). Když konzoli vlastní 30 miliónů lidí, je pak vcelku jasné, že i více lidí pro ní kupuje hry. Tyto 2 platformy jsem si vybral vcelku náhodně. Důležité je, že pozice PSP a PS3 je ve světě jednoduše daleko slabší,... Zobrazit celou novinku
» Novoroční dárek
Datum: 02.01.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2960
Sekce: Final Fantasy VIII
Máme tu nový rok a i když už je druhého, tak zde máte o den opožděný dárek (způsobený podivnými podmínkami dailymotion.com, kde video již nenajdete :) ). Videa se odteď nachází na serveru dotsub.com a doufejme, že bude fungovat správně :)

Tentokrát se ohlédneme za Final Fantasy VIII a IX, tedy posledními díly, které vyšly pro původní PlayStation. Dozvíte se spoustu zajímavých informací, opět s českými titulky. Jelikož ani dotsub.com nepodporuje češtinu, opět jsou titulky bez diakritky.

Pokud máte zájem si video stáhnout, můžete tak učinit na tomto odkazu (uložit cíl jako) a přikládám i externí titulky (opět pravé tlačítko -> uložit cíl jako), které diakritiku obsahují, takže zážitek z videa tak nebude ničím rušen. Hezky se bavte!

» FF XIII: první recenze
Datum: 27.12.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3551
Sekce: Final Fantasy XIII
Tak, Final Fantasy XIII je venku sice něco přes týden, ale už nyní se objevuje jedna zasvěcená recenze za druhou, kde se pisálkové předhání v tom, kdo na hře najde víc chyb (občas se mi zdá, že hra je to asi natolik dobrá, že se zákonitě musí najít nějaká chyba, aby bylo o čem psát). Zde máte takový malý soupis toho, co má většina recenzí společného:

Klady:
+ hra prý disponuje naprosto neuvěřitelnou grafikou, která předčila veškerá očekávání
+ návrat k filmovým, emocionálně vypjatým a do detailu promyšleným příběhům
+ hratelnost je prý báječná, hlavně soubojový systém, který je opět zcela nový a přináší nepoznaný prožitek, dosud neviděný v žádné jiné Final Fantasy
+ dalším velkým plus je hudební doprovod, který se navrátil k rozeznatelným melodiím a epickým aranžím
+ hrací doba je také hodnocena velice pozitivně
+ množství herních cut-scén s příběhem, kde dabing postav je opět na výborné úrovni
+ svébytné postavy, s vlastní minulostí a zajímavým vývojem

Zápory:
- příběh je prý sice výborný (oproti FF XII se vydal podobným směrem jako FF X), ale není nikterak novátorský (někteří dokonce hovoří o vykrádání Xenosagy)
- rychlost soubojů je někdy tak veliká, že se hráči omezují na pouhé mačkání křížku (jeden útok za druhým)
- vaši spolubojovníci jsou ovládáni pomocí AI (umělé inteligence) a míra, do jaké ovlivníte jejich chování je daleko menší, než u FF XII (gambity)
- ve hře nejsou téměř žádná města (pouze ruiny, lesy, pouště, jeskyně, volná prostranství..)
- pokud vám v boji zemře hlavní postava (která navíc nejde změnit), je konec hry
- po každém souboji jste kompletně vyléčeni
- obchodování se řeší přes save pointy (hlavně kvůli absenci měst)
- někdy až přehnaně striktní schéma "začátek mapy -> souboje -> uložení pozice -> konec mapy -> boss -> cut-scéna -> uložení pozice" opakované stále dokola

Uvidíme, co přinesou další recenze a zda tyto první... Zobrazit celou novinku
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.