» FF XIII: LR - Rekapitulace předešlých dílů
Datum: 08.02.2014, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2580
Sekce: Lightning Returns: FF XIII
Lightning Returns: FF XIII Vydání Lightning Returns: Final Fantasy XIII se blíží, a tvůrci proto přidávají na svůj oficiální YouTube kanál stále více videí. Tím nejnovějším je 2D retrospektiva, která rekapituluje děj FF XIII a XIII-2. Jedná se o převedení do 16-bitové 2D grafiky, která silně připomíná FF VI. Budete si moci připomenout nejdůležitější momenty hry (pozor na spoilery!) a připravit se na poslední díl, který vyjde už na Valentýna, tedy 14. února.


Přikládáme i nejnovější video, které ilustruje, jak bude fungovat vylepšený bojový systém ve hře.

» Lightning Returns: TGS trailer
Datum: 28.09.2013, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3341
Sekce: Lightning Returns: FF XIII
Lightning Returns: FF XIII Lightning Returns vyjde v Evropě na sv. Valentýna, tedy 14. února. Do vydání zbývá jen pár měsíců, a proto se není čemu divit, že nás tvůrci zásobují novými záběry a ukázkami. V té nejnovější se představí rozlehlý svět hry, který byste v původních dvou hrách hledali jen marně, jelikož je zcela nový. Zároveň ukazuje část příběhu, už nyní je jasné, že z Lightning a Snowa se opět stanou rivalové, ačkoliv velkou část FF XIII bojovali po boku jeden druhého. V druhém videu máte možnost vidět úvodní sekvenci, která bude hrát na začátku hry. Její velkou část tvoří právě souboj dvou zvýše zmiňovaných postav.» Final Fantasy XV se představuje
Datum: 03.07.2013, Autor: Leon, Zhlédnutí: 4291
Sekce: Final Fantasy XV
FF XV Bylo to Léta Páně 2006, když Square Enix oznámil hru Final Fantasy Versus XIII, který měl být doplňkem kompilace Fabula Nova Crystallis třináctého dílu. Jen těžko by si tehdy někdo pomyslel, že hra oznámena jako exkluzivita pro PlayStation 3, a to ještě v době, kdy se tato konzole neprodávala ani v Japonsku, nakonec přeskočí celou jedno konzolovou generaci a přichystá nám překvapení, které patří zcela jistě k největším, jakého se nám od série FF za čtvrt století dostalo.

Hra byla dlouhou dobu velkou neznámou a neustálé odkládání termínu vydání vyvolávalo pochopitelné rozpaky nejen u hráčů, ale i investorů Square Enix. Když nakonec Versus přečkal i vydání všech Fabula Nova Crystallis kompilací, bylo zřejmé, že něco není v pořádku. Na informace jako obvykle skoupý Square Enix nás však ujišťoval, že je vše v nejlepším pořádku a Versus bude počinem, u kterého se vyplatí čekat. V posledních měsících se začaly objevovat informace, že projekt Versus byl zrušen a přejmenován na FF XV s tím, že bude vydán až na další generaci konzolí. Oficiální potvrzení však dlouho nepřicházelo. Až před několika málo dny na videoherní výstavě E3 v Los Angeles. Square Enix přichystal pro novináře i hráče hodinovou tiskovou konferenci s názvem “The Future of Final Fantasy”, na které došlo nejen na rozhřešení ohledně Versus, ale i na zodpovězení otázek, co bude s FF sérií v budoucnu, neboť nedávné finanční nesrovnalosti a ztráty firmy bohužel měly a budou mít dopad na všechny série, které má společnost pod palcem.

Režisér FF série Shinji Hashimoto, který na konferenci samozřejmě nemohl chybět, oznámil to, o čem se spekulovalo již několik měsíců. Vzhledem k finančním, technickým i koncepčním problémům ve vývoji byl projekt Versus zrušen a nahrazen projektem s názvem Final Fantasy XV. Ano, z dlouho odkládaného Versus se stal regulérní patnáctý díl série. FF XV vyjde - že k vydání skutečně... Zobrazit celou novinku
» FF X / X-2 HD Remaster: první trailer
Datum: 24.03.2013, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2870
Sekce: Final Fantasy X
Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster konečně nabývá reálných obrysů: na internetu se objevil první oficiální trailer, prozatím s německými nápisy (dabing je anglický). Nezapomeňte si zvolit kvalitu HD, abyste si užili změny v grafice - tedy jediné úpravy, které se původní hra dočkala. Jak je vidět v závěru, hry opravdu vyjdou odděleně pro PS Vita (tedy FF X HD a FF X-2 HD), zatímco PS3 verze vyjde jako kombo obou děl. Zatím nebylo oficiálně potvrzeno, zda bude hra skutečně portem International verzí, ale už zítra, tedy 25. 3. 2013, dojde k oznámení detailů a (pravděpodobně) tohoto stejného traileru.

» oficiální stránka hry

» FF X / X-2 HD Remaster vyjde letos
Datum: 23.03.2013, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2785
Sekce: Final Fantasy X
Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Před nějakou dobou jsme vás informovali, že hra Final Fantasy X se dočká HD remakeu, tedy převedení do grafiky s vysokým rozlišením. Poté bylo upřesněno, že hra nebude remakem originálem, ale pouze remasterem - tedy žádné novinky, pouze vylepšení grafiky. Konečně ale máme možnost podívat se na to, jak to bude ve skutečnosti vypadat.

Tak předně - oficiální název pro novinku zní "Final Fantasy X / X-2 HD Remaster" a z něj je patrno, že se dočkáme i HD verze FF X-2. Ve verzi pro PS3 by měly oba díly vyjít společně jako jeden celek, ovšem pro PS Vita zvlášť. Kromě toho koluje internetem drb, že v obou případech půjde o International verze her. V případě FF X nám to může být jedno, protože evropská verze původní hry vyšla sice pod názvem FF X, ale ve skutečnosti se jednalo o japonskou International verzi (tudíž i s Dark Aeony apod.). U FF X-2 by to však znamenalo, že se fanoušci dočkají Last Mission edice, tedy verze, která v Evropě (potažmo v angličtině) nikdy nevyšla. 3 nové dress sphery, pár hodin příběhu navíc a obří nová lokace a mnohé další bonusy už za to stojí, ne?

Na nových obrázcích se můžete rovnou pod článkem podívat, jak to hře v HD kabátku sluší. Těšíme se! Hra vyjde ještě letos, tedy v roce 2013.

Bonus: Zajímá-li vás, jak vypadá hra v novém ohozu v porovnání s původní hrou, následujte tento odkaz.

Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster Final Fantasy X / X-2 HD Remaster
» FF: All The Bravest vyšla. A je to prý nejhorší FF
Datum: 19.01.2013, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3936
Sekce: Updates
FF: All The Bravest Značka Final Fantasy už mnoho let není pouze o hlavní číslované sérii, jako tomu bylo do roku 2001. Od té doby nám Square Enix servíruje další a další Final Fantasy hry, které vycházejí tak rychle, že sotva stačíte udržet pozornost. Před pár dny vyšla další spin-off kravinka "Final Fantasy: All The Bravest" (zkráceno FF: ATB, což vypovídá, o čem hra je). Byla tu Dissidia, která měla úspěch díky herní mechanice, ačkoliv postrádala smysluplný příběh. S FF: ATB už nemáte ani příběh, ani vymakanou herní mechaniku. V recenzích dokonce zaznívá, že je to nejhorší hra všech dob s označením Final Fantasy v názvu. Hra vyšla pro iOS (zařízení od Appelu).

Zde je pár důvodů, proč je hra tak zlá: hra stojí 4 dolary (cca 80kč) a když vám umřou postavy, musíte počkat 3 minuty, než se vám oživí jedna postava. Aby se oživila celá parta, musíte počkat 90 minut. Nebo - můžete zaplatit dolar za to, že se vám parta oživí. To je cool, ne? Nebo: můžete si koupit "prémiové" postavy, opět za 1 dolar. Ale! Nevíte, jakou postavu dostanete. Hra vám prostě nějakou přiřadí, úplně náhodně. Chcete Clouda z FF VII? Můžete to klidně zkusit i 10x, než vám ho hra dá. Za 10 dolarů, 200 kč... Prostě fail. Škoda, že Square Enix ničí značku Final Fantasy takovými hrami. Navíc nemáte ve hře vůbec žádnou kontrolu nad tím, co se děje. Jediné, co musíte udělat, je dotknout se postavy, aby zaútočila. A to je vše.

Podívejte se na video s recenzí, která odhaluje další nedostatky tohoto paskvilu mezi FF hrami.

» Lightning Returns: FF XIII - trailer
Datum: 23.12.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 2155
Sekce: Lightning Returns: FF XIII
Lightning Returns: FF XIII Lightning Returns: Final Fantasy XIII budí už od svého oznámení smíšené reakce. Někteří by již raději uvítali, kdyby se Square Enix zaměřil na FF XV, ale najde se dost těch, pro které je kompilace Fabula Nova Crystallis stále zdrojem kvalitní zábavy, a proto s napětím a očekáváním vyhlížejí završení příběhu Lightning a jejích přátel. Square Enix v týdnu přinesl první trailer, který přibližuje příběh i gameplay. Podle očekávání bude jedinou hratelnou postavou Lightning, která se po mnoha staletích od událostí ve FF XIII - 2 probouzí ze svého krystalového spánku, aby zachránila svět od jisté zkázy. Příběh se bude odehrávat v Novus Partus, světě, který byl vytvořen sloučením Gran Pulse a Valhally. Jestli dokáže Lightning Returns kvalitou navázat na dvě předchozí pokračování budeme vědět již v roce 2013. Hra vychází pro PlayStation 3 i Xbox 360.

Lightning Returns: FF XIII Na PS3 a Xbox 360 míří třetí díl z kolekce FF XIII, tentokrát s vypovídajícím názvem "Lightning Returns: Final Fantasy XIII". Jak název výstižně napovídá, jedná se o pokračování nastíněné příběhové linie hlavní hrdinky Lightning, kterou nám ukázal začátek FF XIII-2 a především stahovatelná epizoda, která přinesla zásadní zvrat v osudu hrdinky. Podle Square Enixu se bude jednat o definitivní tečku za celou minisérií FF XIII. O hře zatím víme jen to, že Lightning bude jedinou hratelnou postavou a dočkáme se real time bojového systému. Hra vyjde někdy v průběhu roku 2013. Zároveň je známo, že boje budou akční, Lightning bude moci uskakovat nebo bránit se útokům. Průzkum lokací navíc bude probíhat i za pomocí plížení apod. Také bylo oznámeno, že hra se bude odehrávat na 4 ostrovech nesoucí název "Novus Partus", které se nacházejí v Sea Of Chaos (hráči FF XIII-2 vědí, o co se jedná). Hra začíná stovky let po skončení druhého dílu. Zbývá třináct dnů do konce světa a je na Lightning, aby vzala naposledy osud do svých rukou.

Na video s celou prezentací (v japonštině s anglickými titulky) se můžete podívat pod článkem:

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.