» FF Versus XIII: Nové informace
Datum: 14.07.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3807
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy Versus XIII scan Druhá část kompilace Fabula Nova Crystallis s názvem Final Fantasy Versus XIII se po vydání třináctky dostává do popředí a konečně se objevují některé nové informace. Časopis Famitsu přinesl několik nových obrázků a rozhovor s tvůrci odhalující zatím neznámé aspekty hry.

Jedná se o skutečný screenshot nebo záběr z CGI sekvence? Grafika totiž vypadá opravdu krásně.
Ano, jedná se o skutečný real-time obrázek využívající skutečný hardware. Naším cílem je zvýšit kvalitu ještě víc, než na co máte možnost nyní koukat. Bohužel se nemůžeme zatím zmínit o více detailech, proto jsme z obrázků odstranili různá menu a podokno, zobrazující Noctisův výraz.

Byly na obrázku původně i ostatní členové party?
Ano, protože jsme dosud oficiálně nezveřejnili jejich zbraně a oblečení.

Monstra se objevují na obrazovce?
(Smích) Ano, příšery jsou viditelné na mapě.

Jsou souboje bez přechodu do bojové arény? A co světová mapa?
V podstatě se vše děje bez přechodu, snažíme se toho docílit v co největší možné míře, ovšem k nahrávání dochází mezi velkými mapami.

Přísun informací o hře je v současnosti velice omezený, jakto?
Vývoj hry už je velmi pokročilý a vzhledem k očekávání se k cíli posouváme mílovými kroky. Buďte trpěliví, prosím, více informací bude následovat. Co více, připravujeme jedno velké oznámení.

» FF IX: Stahujte hru na PSN!
Datum: 26.05.2010, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3142
Sekce: Final Fantasy IX
Dnes je den "D", či spíše den "FF", protože počínaje dnešním dnem se na americkém i evropském PlayStation Network Store objevila zářivá hvězdička s jménem "Final Fantasy IX". Ano! Zcela nečekaně jsme se dočkali pořádného překvapení od SONY a Square - Enix, protože původně se o vydání FF IX uvažovalo až ke konci letošního léta. A to se ještě muselo počítat s tím, že nejdříve vyjde FF IX doma v Japonsku, a teprve poté ve zbytku světa. Vše bylo nakonec jinak a jsme jedině rádi, protože tento dáreček je před blížícím se létem a prázdninami vítán dvojnásob. O dobré hry a dobrá RPG je v poslední době poněkud nouze a v podobě FF IX se nám dostává jediněčné příležitosti okusit znovu jednoho z nejlepších zástupců žánru a skutečnou perlu z éry legendární PS One. Kromě PS3 je FF IX ze Store plně kompatibilní i s PSP, takže si můžete tuto pařbu užít i na cestách. Na Store je ke stažení za velmi přijatelných 270 Kč. Zkrátka skvělá práce Square - Enix. A Děkujeme.

S FF IX se můžeme znovu ponořit do neopakovatelného dobrodružství a vrátit se v čase a ve vzpomínkách do doby na přelomu nového tisíciletí. Ať již jste zkušení mazáci, FF veteráni, noví příznivci Final Fantasy, či budoucí fandové a chcete okusit něco nového, tak jste srdečně vítáni na jízdě, kterou nám připravili před již téměř deseti lety pánové Hironobu Sakaguchi, Nobue Uematso a spol. FF IX je posledním dílem slavné série na první generaci PlayStation a rozloučení série s šedivou konzolí odehrálo velkolepě. Dobrodružství jako z pohádky, a to doslova, Vás vtáhne do světa plného kouzel, králů, princezen, statečných rytířů, mágů a jiných. Na co se můžete těšit? Na desítky hodin prvotřídní zábavy, smutný, leč místy legrační příběh, nezapomenutelnou hudbu, množství miniher a jiného povyražení. Zkrátka fantazie, tak na co ještě čekáte? Za těch pár kaček to jistě stojí!
» FF XIII Versus: Chystá se na xbox?
Datum: 20.05.2010, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3753
Sekce: Final Fantasy XV
Už několik dní kolujou po internetu zprávy, které se týkají dlouho očekávaného titulu Final Fantasy Versus XIII pro PlayStation 3. Je to pochopitelné, protože FF Versus XIII je dlouho očekávaný titul, na kterém se podílí takové osobnosti, jako Tetsuya Nomura či Shinji Hashimoto (fanouškům FF netřeba představovat). Není divu, že se pokaždé, když se objeví nějaká nová informace o tomto klenotu, strhnou vášnivé debaty a diskuze. Není to ani pár dní, co oznámil ředitel Square - Enix, Yōichi Wada, vlastníkům společnosti překvapivou (opravdu překvapivou?) zprávu, že se může stát, že nemusí být FF Versus XIII exkluzivním PS3 titulem, ale že se může dočkat svého portu na Xbox 360.

Jedná se skutečně o překvapivou zprávu v době, kdy konzolová exkluzivita již prakticky neexistuje, obzvláště poté, co se i Final Fantasy XIII dočkala vydání na Xbox 360? Rozhodně ne. Square - Enix již několikrát vydala své hry bez větších potížích na obou next - gen konzolích (např. Eternal Sonata, The Vales of Vesperia, Final Fantasy XI či Final Fantasy XIII). Právě Final Fantasy XIII byla od uvedení v roce 2006 zamýšlena jako čistě PS3 titul, ale necelý rok před vydáním v Japonsku oznámila Square - Enix její verzi pro Xbox 360. Prodeje Final Fantasy XIII nedosáhly sice na Xbox 360 takového počtu, jak Microsoft zamýšlel, ale o žádném neúspěchu nemůže být ani řeči, protože hra si na Xboxu našla mnoho fanoušků.

Je více než zřejmé, že i FF Versus XIII se dříve či později dočká svého vydání i na Xbox 360, spíše dříve či později. FF Versus XIII je ale stále primárně mířena na PS3 a také PS3 verze bude tou, která bude mít přednost i před případnou Xbox verzí. Zatím se však stále jedná o pouhé ukvapené spekulace a dokud nepříjde oficiální oznámení, třeba na letošní červnové E3, tak platí, že FF Versus XIII je exkluzivní PS3 hrou.
» FF XIII: Soundtrack Plus tracklist
Datum: 26.04.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3592
Sekce: Final Fantasy XIII
FF XIII Soundtrack PLUSVe světě Final Fantasy se toho od vydání FF XIII příliš neděje. Ano, kolem FF XIV je spoustu novinek, ale o těch snad někdy příště. Dnes se podíváme, jaké skladby ponese vylepšená verze soundtracku FF XIII, který se chystá k vydání v Japonsku.

Soundtrack bude obsahovat hudební kousky, které se nedostaly do japonské verze hry a nebo se jedná o rarity, které nenajdete nikde jinde. Soundtrack má i svou oficiální stránku, kde si můžete poslechnout ukázky asi poloviny soundtracku.

Vedle novinky též najdete cover alba, které dostalo název Final Fantasy XIII Original Soundtrack Plus.

Tracklist:
* 1. Final Fantasy XIII Jump Festa 2007 Trailer
* 2. Final Fantasy XIII E3 2006 Trailer
* 3. No.2 Title - "α Version"
* 4. No.4 Boss A - "α Version"
* 5. Unmei he no Hanmei Paramekia Totsunyuu Version
* 6. Hope_PfNer3
* 7. Sunleth Waterscape Overseas Version
* 8. Gapra Whitewood Instrumental
* 9. PRO Shukumei e no Aragai No Chorus Version
* 10. Cocoon de Chocobo English Version
* 11. Lightning NW Version
* 12. Shugeki2 Prototype
* 13. Sazh B+ Prototype
* 14. Last Battle Prototype+
* 15. Senkou Long Version
* 16. Sunleth Waterscape Instrumental
» FF IX: Dostala zelenou pro PSN
Datum: 03.04.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 50904
Sekce: Final Fantasy IX
Final Fantasy IX on PSNPřed několika dny se na oficiálním twitteru společnosti Square Enix objevila informace, že se jedná o vydání hry Final Fantasy IX na PS Network (= zavedení možnosti hrát hru na PS3 a PSP). Fanoušci byli nadšení a tvůrce původní hry Hashimoto vzkázal fanouškům, ať se "modlí" za vydání hry.

Včera se konalo jednání, kde se došlo k jasnému výsledku - vzhledem k 10. výročí (hra vyšla v roce 2000, není to šílené?) byl návrh přijat a Final Fantasy IX tak bude brzo zpřístupněna na PSN. Pokud máte již FF VII a FF VIII z PSN dohrané, můžete se těšit na další porci skvělé zábavy na desítky až stovky hodin.

Přesný termín vydání není zatím pevně daný, ale věřte, že až bude znám, tak se objeví buď zde a nebo určitě i na naší stránce na facebooku.
» FF XIII: prodejní čísla
Datum: 27.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4001
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII už má za sebou téměř 3 týdny prodeje, ale teprve nyní se objevují výsledky prodejů za její druhý týden. Jak si hra vede? Stále velice slušně. První týden hra bezproblémově debutovala na 1. místě žebříčku s téměř 1 700 000 prodanými kusy hry a v druhém týdnu si hra přidala dalších více než 400 000 kusů. Tento týden je tedy na 3. místě celosvětového žebříčku.

Celkem bez překvapení zůstává i fakt, že se hře vede lépe na PS3 než na Xbox360, ale krok vydat hru i na konzoli od Microsoftu se jistě vyplatil a rozšířil hráčskou základnu o další statisíce hráčů po celém světě.

Celkově se již na světě prodalo 4 100 000 kusů Final Fantasy XIII.
» FF XIII: jedna z prvních recenzí v ČR
Datum: 14.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2739
Sekce: Final Fantasy XIII
Člen týmu webu, Leon, již poprvé pokořil Final Fantasy XIII, a proto neváhal a rozhodl se napsat recenzi, kde detailně popisuje všechny aspekty hry a zároveň se vyhl jakýmkoliv spoilerům. Pokud vás zajímá hodnocení a samotný text recenze, tak následujte tento odkaz.

Tímto Leonovi děkujeme za rychlost, s jakou recenzi připravil, a zároveň kvalitu, které jeho text dosahuje.

» FF XIII: čeká nás pokračování?
Datum: 13.03.2010, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2437
Sekce: Final Fantasy XIII
Final Fantasy nevyšla ani před týdnem, ale již nyní se spekuluje o přímém pokračování této hry. Během uvedení hry na trh ve Francii byli 2 přední členové vývojářského týmu - Kitase a Toriyama - dotázáni, zda se uvažuje o pokračování hry.

První odpověď byla tato: "To záleží na tom, jak se bude na západě hra prodávat!"
Poté celou odpověď rozvinuli: "V posledních 3 letech jsme pracovali na světě a různých systémech. Tvorba těchto systémů není žádný med a upřímně - je to i trochu nuda. Pokud bychom měli udělat XIII-2, mohli bychom se soustředit zcela jen příběh a vylepšit vše, co už jsme vytvořili."

Nedávno vývojáři potvrdili, že celý projekt Fabula Nova Crystallis se nebude skládat pouze z FF XIII, Versus a Agita. Že by už začly nějaké konkrétní přípravy? No uvidíme, co nám celá FNC ještě přinese :)
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.