» FF IV: Complete Collection trailer
Datum: 02.02.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3300
Sekce: Final Fantasy IV
Square Enix se stále více snaží vydělávat na dílech, které mají svá nejlepší léta za sebou, ale značku Final Fantasy ponesou do smrti. Po předělávce FF IV na DS se stejná hra nyní chystá i na systém PSP, ovšem s tím rozdílem, že grafika nebude 3D a bude se jednat o graficky vylepšenou verzi ze systému GBA. Stejně jako FF I a FF II, FF IV nepřináší kromě vylepšené grafiky téměř nic nového. Jediným bonusem této verze, nazvané "FF IV: Complete Collection" je přidání kratičkého dodatku "The After Years", který navazuje na události FF IV. V horší grafice již Následující roky vyšly v epizodní podobě pro japonské mobily, takže se nejedná o nic úplně nového. Koupi doporučujeme pouze opravdovým milovníkům hry, protože vylepšená grafika 20 let (letos přesně) starou hru bohužel nijak zásadně na vyšší úroveň nepozvedne.

» Type-0: Nové obrázky a HD video
Datum: 28.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3272
Sekce: Final Fantasy Type-0
Type-0 je staronový titul patřící do kompilace Fabula Nova Crystallis. Původní název "Agito XIII" je minulostí a teď možná pomalu vyplývá na povrch proč. Hra totiž podle videa vypadá velice akčně a prvků RPG bude mnoho, žánrový odklon směrem k mnohem akčnějším hrám je patrný. Před několika dny uvedené video je nyní k dispozici i v HD rozlišení a zároveň si můžete prohlédnout pět nových obrázků z časopisu Famitsu. P.S.: Nezapomeňte si u videa zvolit rozlišení 720p, které zajístí nejvyšší možnou kvalitu obrazu.

Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0

» FF Versus XIII: Nový trailer v HD rozlišení
Datum: 27.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2589
Sekce: Final Fantasy XV
Nový trailer k Final Fantasy Versus XIII jsme vám představili před pár dny. Byl však nevalné obrazové kvality, což je nyní minulostí. Na téměř sedmiminutovou ukázku ze hry se můžete podívat ve vysokém rozlišení. Konečně si tak užijete všechny detaily, které nám tvůrci v traileru chtěli ukázat.

» FF Versus XIII: Hra vyjde nejdříve příští rok
Datum: 26.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3059
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy Versus XIII: Noctis Jedna z nejočekávanějších her ze série Final Fantasy jménem Versus XIII opět poodhaluje něco ze svých aspektů. V japonském magazínu Famitsu se objevily nové informace. Některé pozitivní, jiné už tolik ne - na mysli mám datum vydání. Hra FF Versus XIII totiž vyjde až po FF XIII-2 a Type-0, tedy někdy v příštím roce. Níže nabízím seznam novinek, které se týkají Versus XIII.

 • Noctisův otec je králem království, které vlastní poslední zbylé krystaly na světě
 • V boji máte čtyři volby: Magic, Item, Summon a EX-Arts
 • Noctis bude ovládat mnoho různých zbraní, to samé platí i dalších členech party, každý bude mít navíc unikátní ability
 • V průběhu bojů můžete přepínat mezi členy vaší party
 • V boji můžete mít až tři postavy, ovšem i s ostatními postavami můžete mluvit během bojů
 • K dispozici budou více než čtyři hratelné postavy, ovšem ne zas o tolik moc (můj odhad je šest)
 • Ve hře se bude měnit prostředí v závislosti na čase (ráno, odpoledne, večer)
 • Hráči budou moci vládat různé dopravní prostředky - vojenské transportéry, auta, lodě a chocoby (wark!)
 • Blondýn z traileru je Noctisův kamarád, další dva jsou kamarádi z dětství a poslední - Ignis, ten s brýlemi - je vojenský poradce
 • Zatímco se budete pohybovat, můžete poškozovat své okolí - budovy a předměty, občas dokonce monstra nebo nepřátelské vzducholodě poničí vaše okolí, vše bude renderováno v reálném čase (nic dopředu nahraného)
 • Budete si moci přivlastnit dopravní prostředek, pokud porazíte jeho vlastníka (Final Fantasy GTA XIII? :) )
 • FF Versus XIII vyjde až po Type-0 a FF XIII-2
 • Systém vylepšení nebude založen na job systému, ale nepřátele budou k nějakému povolání patřít (jako např. dragoons nebo summoners)
 • Ve hře budou summoni
 • Versus a XIII mají společnou mytologii - především božstva, ale odehrávají se v jiných "dimenzích / světech"
 • Velcí nepřátelé budou mít několik míst, kde je můžete zasáhnout... Zobrazit celou novinku
» FF XIII-2: první bližší info
Datum: 25.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3402
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Final Fantasy XIII-2 logo Final Fantasy XIII-2 bylo oznámeno teprve před pár dny, ale již nyní máme k dispozici první bližší informace ohledně hry.

 • Příběh hry FF XIII-2 se bude odehrávat na Gran Pulse a naváže přímo na konec hry FF XIII
 • Příběh začne tak (v rozvinutější podobě), jak bylo naznačeno v FF XIII Episode 1: Corridor Of Memory, což je novela, která vyšla spolu s FF XIII International (re-edice hry, která vyšla koncem prosince v Japonsku na Xbox360)
 • Kromě Lightning se ve hře objeví i nečekaně další postavy z původní hry, ovšem někdy se budou zásadně lišit
 • Některé z událostí z původní hry se objeví a zohlední i v pokračování
 • Příběh bude temnější a záhadnější
 • Příběh se zaměří na bohyni Etro, která je jednou ze tří bohů vytvořených bohem Buniberzeiem, který si vytyčil úkol najít a zničit svojí matku, bohyni Muin
 • Tato hra se neponese v popovém stylu jako byla FF X-2
 • Bojový systém bude vylepšenou verzí ATB systému z FF XIII
 • Vývojáři zahrnou do hry i nápady a názory domácích a zahraničních hráčů, co se týče postav, příběhu a uživatelského rozhraní
 • V úvodu hry si budete moci zvolit obtížnost
Zároveň se na internetu objevilo video, které v japonštině vysvětluje mytologii her z Fabula Nova Crystallis (zahrnuje zmiňované bohy). Překlad si můžete přečíst zde. Pokud vás zajímá i zmiňovaná novela vysvětlující, co dělo po konci příběhu FF XIII (začátek příbehu FF XIII-2), pak na stejné stránce naleznete její anglický překlad.

» FF XIII-2: vyjde během nadcházející zimy
Datum: 20.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1908
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Nečekané ohlášení Final Fatansy XIII-2 nabírá na obrátkách. Kromě HD traileru je nyní k dispozici i oficiální stránky hry a také datum vydání. Hra se na pulty obchodů dostane nadcházející zimu, to znamená pravděpodobně leden / únor 2012. Je tomu teprve necelý rok, vyšla původní FF XIII, na kterou se čekalo pět let. Jak už již v rozhovorech tvůrci avizovali po vydání FF XIII, novinka by se měla zaměřit více na příběh, protože nebude potřeba tolik programování, které jim posledně trvalo neuvěřitelných pět let. Na vině může být i fakt, že si Square Enix vytvářelo vlastní vývojářské prostředí, díky kterému se celý počáteční proces tvorby hry o mnoho prodloužil. To je však již minulostí, práce pravděpodobně již minimálně rok běží, a proto se vydání za rok zdá být velice reálné. Nezbývá jen doufat, že se příběh opravdu povede a že si tvůrci vezmou ponaučení z chyb, které FF XIII obsahovala. Trailer si můžete v pěkném rozlišení pustit na zmiňovaných oficálních stránkách.

» FF Agito: Nový název i trailer
Datum: 19.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1954
Sekce: Final Fantasy Type-0
Final Fantasy XIII-2 logo Agito zemřel, ať žije Type-0. Asi tolik na úvod - velice očekávané PSP RPG z kolekce FNC změnilo svůj název. Final Fantasy Agito XIII se již nejmenuje Agito, ale Final Fantasy Type-0. Ani celá série označovaná jako "Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII" nemá své jméno. Ubyl totiž zmiňovaný dodatek "Final Fantasy XIII". Je tak možné, že se dále objeví další hry, které do této mytologie budou zapadat, ale neponesou již v názvu FF XIII. Co se Type-0 týče, v Japonsku by hráče mělo potěšit již letos a jak je z traileru, který si můžete prohlédnout pod článkem, patrné, půjde o velice akčně zaměřený díl. Spousta summonů a robotů jasně ukazuje, kam bude celá hra směřovat. Upozornění: obsahuje drastické záběry mrtvých chocobů.

Mimochodem - Square Enix si zaregistroval další ochranné značky Type-1, Type-2, Type-3. Těžko tak odhadovat, zda Type je v podstatě novou minisérií nebo nás čekají hned tři další pokračování této hry.

» FF Versus XIII: Nový trailer
Datum: 19.01.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3331
Sekce: Final Fantasy XV
Final Fantasy XIII-2 logo O Final Fantasy Versus XIII stále mnoho nevíme, ale nový (více jak šestiminutový) trailer nám však ledascos odhaluje. Známe hlas hlavního hrdiny, jeho nejnovější vizuální úpravu, několik nových CGI momentů, ale hlavně.. konečně máme šanci se podívat i na trochu gameplaye, a to především soubojů. Jak je v traileru vidět, hráči budou mít možnost měnit postavy a využívat tak přednosti každé z nich. Na krásný trailer se můžete podívat pod článkem, HD verze bude uvedena 27. ledna. Vydání hry se zatím odhaduje na příští rok, neboť z Fabuly vyjde letoš už Agito (přejmenované na Type 0) a XIII-2.

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.