» FF XIII-2: Dnes vychází
Datum: 03.02.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3047
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Po roce čekání mají fanoušci hry FF XIII důvod k oslavám. Oficiálně totiž do obchodů doputovalo pokračování Final Fantasy XIII-2. Dočkali jsme se sice jako poslední region na světě (USA nás předběhlo o tři dny a Japonsko o více než měsíc), ale přesto se jedná o krásný nový trend, kdy Square Enix vydává hry téměř nastejno ve všech regionech. Už žádné roční prodlevy (pamatujete ještě na to nesnesitelné čekání na FF XII?). Pořádně si novou hru užijte, opravdu se povedla. Mnoho nešvarů z FF XIII je opravdu pryč, takže neváhejte. Přikládám ještě poslední nový trailer:

» FF XIII-2: Demo na PSN!
Datum: 12.01.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1814
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Od včerejšího dne si můžou všichni majitelé PS3 a Xboxu 360 stáhnout a zahrát demo hry Final Fantasy XIII-2. Podívejte se na video, co vás v demu čeká:

» FF X HD remake se opozdí
Datum: 01.01.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 4575
Sekce: Final Fantasy X
Final Fantasy X - Yuna Po bouřlivých silvestrovských oslavách je načase se vrátit zpět do práce. Máme rok 2012 a už brzy nám na dveře zaklepe očekávaný titul FF XIII-2, takže si na začátku nového roku na nudu stěžovat zřejmě nebudem. Přesto jsme tak nějak ve skrytu duše doufali, že si nedlouho po vydání PS Vita v Evropě (únor 2012) budeme moci stáhnout i HD remastrovanou FF X, kterou nám Square Enix slíbila už při loňské TGS. Jenže jak se teď zjišťuje, na FF X HD remake si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Producent hry Yoshinori Kitase totiž před nedávnem řekl, že vývoj hry je teprve na začátku. Ba co více! Sám Kitase totiž už tak trochu naznačil to, co se šušká už nějakou tu chvíli: FF HD remake má být plnohodnotný remake, kdy by měla být hra co se týče grafiky převedena do grafického enginu FF XIII a přinést mnohé vylepšení. Nemělo by se tedy jednat o pouhý port do nového grafického kabátu. V takovém případě máme pro Square Enix omluvu, jelikož podobný projekt je časově mnohem náročnější, než-li pouhý HD port. Takže nezbývá než čekat a doufat, že vše dobře dopadne!
» FF XIII-2: Steelbox
Datum: 23.12.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3847
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Vydání hry Final Fantasy XIII-2 se již kvapem blíží, a tak není divu, že se nás Square-Enix snaží stále více přesvědčit, že si hru máme koupit. A to nemusí být samo o sobě špatná věc! Největší radost z toho budou mít právě fanoušci, pro které je nachystáno zase něco navíc. Pojďme si představit oficiální bonus k FF XIII-2, který získáte při předobjednání hry u našeho partnera Xzone.cz. Minule to byla originální mince, tentokrát je bonus přímo od firmy Square Enix.

Jedná se o set nazvaný "Steelbox", který obsahuje nejednu zajímavost. Hlavní součástí je, jak vyplývá z názvu, železná krabička, do které si můžete po vydání hry dát samotný disk. Díky Xzone.cz máme tuto krabičku již k dispozici, takže následující věty nejsou převzaté z PR materiálů, ale jsou to mé vlastní zkušenosti. Krabička působi velice solidním dojmem a to především díky zvolenému materiálu. Zajímavou techniknou je na obal boxu leskle přenesen obličej hlavní hrdinky Lightning a na zadní straně logo hry. Když box otevřete, najdete v něm zabalený balíček s třemi litografickými pohlednicemi s motivy hry (na kvalitním tvrdém papíře), letáček s unikátním kódem, díky kterému získáte ve hře zajímavé bonusy. Jednak je to možnost zabít a chytit monstrum Omega, dále pak bonusové obleky pro Noela a Serah.

V neposlední řadě pak v balení nalezente i útlou knížku s názvem "-Episode i-", která objasňuje příběhový přechod mezi FF XIII a FF XIII-2. Psána je sice v angličtině, ale tu každý fanoušek FF ovládá, takže by neměl být problém si díky textu užít další nálož příbehu hry. Rozhodně zajímavé a napínavé čtení.

Popravdě musím říci, že jsem si původně myslel, že tento bonus je víceméně nepodstatný. Ovšem luxusní dojem, kterým na mě krabička a její obsah působí, mi mojí původní skepsi zahnal do kouta. Nejlepší na celé věci je, že Steelbox dostanete zcela zdarma, pokud si hru předobjednáte. Tudíž za bonusy vůbec neplatíte,... Zobrazit celou novinku

» FF XIII-2: Jak vypadá svět
Datum: 07.12.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1836
Sekce: Final Fantasy XIII-2
FF XIII-2 Do vydání FF XIII-2 v Japonsku už zbývají jen dny. Proto se není čemu divit, že firma Square Enix uvolňuje jedno video za druhým. Tentokrát se můžete podívat na to, jak vypadají některé nové, ale i staré lokace ze hry. Zároveň si můžete prohlédnout systém střídání počasí nebo systém "Historia Crux", díky kterému ve hře budete cestovat časem.

Další novinkou je, FF XIII-2 získalo od japonského časopisu Famitsu hodnocení 40/40. To znamená, že 4 recenzenti nezávisle na sobě dali hře známku 10/10. Gratulujeme! Mimochodem, FF XIII na konci roku 2009 získala 39/40 a první FF s 40/40 byl dvanáctý díl.

Pokud vám v trailerech chyběl Sazh, nebojte se. Firma ho prý plánuje do hry zařadit. Ale to v podobě krétkého(krátkých) příbehu(ů), které si budete moci stáhnout do hry samostatně. Stahovatelný materiál je tedy oficiálně potvrzen. Ve druhém videu se podívejte na detaily soubojového systému.

» Co přinese příští FF rok?
Datum: 27.11.2011, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3147
Sekce: Updates
FF XIII-2 V tom, co přinese nadcházející rok 2012, mají milovníci konspiračních záhad a filmaři celkem jasno. Nastane konec světa a zánik naší mírumilovné civilizace. U nás v redakci vám sice nemůžeme slíbit, že se tak nestane, neboť i my jsme lidé a často se mýlíme, ale můžeme vám slíbit, že se v následujícím roce máte na poli Final Fantasy her na co těšit. Square - Enix na nás v příštím roce vypustí hned několik zajímavých, překvapivých i očekávaných titulů. Pravda, nebudeme zastírat, že u některých z nich máme vážné obavy o to, jestli nepůjde pouze o průměrny gamesy skryté za dobrým jménem, avšak následující výčet vám snad pomůže určit si priority při nákupu a naplánovat si v diáři nějaký ten volný víkend. Samozřejmě nám také nezapomeňte napsat, na které tituly se zrovna vy těšíte a proč.

Final Fantasy XIII-2: přímé pokračování FF XIII bude navazovat tam, kde třináctý díl skončil. Zatím se zdá, že hra má potenciál být důstojným pokračováním, neboť staví na mnoha osvědčených prvcích z předchozího dílu, přičemž je vidět, že se tvůrci poučili i z chyb v minulém díle. Zaujme příběh? Nebude větší důraz na akci hře na škodu? Dočkáme se většího a propracovanějšího světa? Dozvíme se již brzy. FF XIII-2 vychází v Evropě 3. února 2012 pro PlayStation 3 a Xbox 360.

Final Fantasy Type-0: tato kompilace FF XIII už je sice od 27. října 2011 v prodeji na PSP, ale bohužel zatím pouze v Japonsku. Velmi povedená grafická prezentace, poutavý příběh ze školského prostředí alá Persona a rychlý ATB systém, který jako by z oka vypadl bojovému systému z FF VII: Crisis Core, si získaly výtečná hodnocení v zemi vycházejícího slunce. Není tedy jediný důvod, proč by hra nemohla v příštích měsících vyjít i ve zbytku světa. Snad již roku 2012. Do té doby nezbývá než oprášit japonsko-český slovník a hru si s-t-á-h-n-o-u-t.

Final Fantasy Versus XIII: dlouho očekávaný titul sice zatím nemá stanovené... Zobrazit celou novinku

» FF XIII-2: Úvodní scéna
Datum: 23.11.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1765
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Podívejte se, jak začíná hra Final Fantasy XIII-2. Hra byla v těchto dnech dokončena a nic nebrání tomu, aby 15. prosince tohoto roku vyšla v Japonsku. V únoru pak bude následovat i zbytek světa. Příběhová část trvá 30-40 hodin a pokud se rozhodnete získat všechno, co hra nabízí, může se tato doba zdvojnásobit. Různé obchody navíc nabízí různé bonusové itemy, které získáte, pokud si hru předobjednáte právě u nich. Většinou se jedná o speciální zbraně pro Serah nebo Noela.

» FF XIII-2: Reklama
Datum: 20.11.2011, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1873
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Na YouTube.com se objevila upoutávka na hru FF XIII-2, která již brzy vychází v Japonsku. Kromě dosud neviděných záběrů ze hry obsahuje i záběry na to, jak hra vznikala. Tyto záběry jsou rozhodně zajímavé!

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.