» Přeji krásné Vánoce ^^
Datum: 24.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1779
Sekce: Updates
Přisly Vánoce a tak chci popřát všem návštěvníkům webu jejich pohodové prožití a zároveň vám chci moc poděkovat za přízeň, kterouk webu chováte. Od jeho obnovení se návstěvnost zvedla o veliký počet fanušků, kteří web sledují celkem pravidelně. A za to vám moc děkuji! ^_^Ještě jednou přeju šťastný a veselý a uvidíme, co nám přinese rok 2008 ohledně Final Fantasy.
» Série Final Fantasy slaví­!
Datum: 18.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3081
Sekce: Updates
Den D nadešel. Série Final Fantasy slaví právě dnes své 20. narozeniny. Je tomu již 20 let, co byla v Japonsku vydána vůbec první hra Final Fantasy. Za webbych jen imaginárně poděkoval tvůrcům za sérii, která dávno již není pouze o hrách. Série se nám rozrostla i o CGI filmy, animé, pronikla do dalšíchher (Kingdom Hearts) a pokaždé přinesla něco nového, herně přitažlivého, co žádná jiná hra nemá :)

Pro nás fanoušky je ovšem Final Fantasy více než jen hra.. Je to také příběh plný emocí, překvapivých zvratů, filosofických myšlenek (Vivi ^^), lidských charakterů, obrovských světů a možností. Mohl bych skládat ódy na Final Fantasy opravdu dlouho, ale všichni to dobřeuž dávno víme. Proto Square-Enixi, DÍKY! :) Já, jako webmaster, jsem rád, že si FF našlo tolik fanoušků, kteří dávají tomuhle webu smysl a díky kterým jsem poznal plnoskvělých lidí. Doufejme, že FF si bude nadále udržovat tak vysokou laťku kvality a originálnosti (až na menší přehmaty ^_-) a že bude stále o čem psát. Na závěr uvádím menší rekapitulaciher FF (a jejích spin-offs), kterých jsme se za 20 let dočkali nebo brzo dočkáme.

 • Game Cube

Final Fantasy Crystal Chronicles

 • GameBoy Adavance

Chocobo Land: A Game of Dice
Final Fantasy I - Dawn of Souls
Final Fantasy II - Dawn of Souls
Final Fantasy IV Advance
Final Fantasy V Advance
Final Fantasy VI Advance
Final Fantasy Tactics Advance

 • Mobiltelefone


Final Fantasy I
Final Fantasy II
Final Fantasy IV The After - Return to the Moon
Final Fantasy Agito XIII
Final Fantasy VII: Before Crisis
Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus Lost Episode
Final Fantasy VII Snowboarding

 • MSX2

Final Fantasy I

 • NES

Final Fantasy I
Final Fantasy II
Final Fantasy III

 • Nintendo DS

Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates
Final Fantasy Fables: Chocobo Tales
Final Fantasy Tactics Advance II: Grimoires at the Rift
Final Fantasy III DS
Final Fantasy IV DS
Final Fantasy XII: Revenant Wings

 • PC

Final Fantasy VII
Final Fantasy... Zobrazit celou novinku
» FF IV DS: nové informace
Datum: 16.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1886
Sekce: Final Fantasy IV
Final Fantasy IV pro systém DS vyjde již za 4 dny v Japonsku, což znamená, že recenzenti her mají hru k dispozici. Konkrétně mám na mysli japonský magazín Famitsu, kdevyšla recenze, kde si hra vedla opravdu dobře! Získala celkové skóre 35/40 (9, 9, 8, 9). V časopise Famitsu hodnotí hru vždy 4 recenzenti, z čehož se poté sčítá konečné hodnocení. Výsledek je to více než potěšitelný. V souvislosti s hrou FF IV DS je tu další novinka. A tou je pokračování této hry. Ano, slyšíte dobře. Pokračování ponese název Final Fantasy IV: The After - Return to the Moon.Ovšem toto pokračování je určené pro mobilní telefony, a proto se ho s největší pravděpodobností nedočkáme.


» FF XIII: Nové trailery!
Datum: 15.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3131
Sekce: Final Fantasy XIII
Konečně je to tu! Po neskutečně dlouhé době máme možnost vidět něco nového z chystaných titulů Final Fantasy XIII a Final Fantasy Versus XIII.Square-enix nám naservíroval dvouminutový trailer pro každou z těchto her. Trailery jsou založené na tom, co jsme již měli možnost vidět, ovšemjsou v mnohém rozšířené a něco máme možnost vidět vůbec poprvé (např. Shivu). Přikládám linky na stránku, kde si můžete trailery stáhnoutí - oba mají něco kolem 42 MB, enjoy!
» Překlad Final Fantasy VII hotov!
Datum: 10.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3015
Sekce: Final Fantasy VII
Na stránkách "Projekt FFcz" došlo konečně k tomu, na co mnozí neagličtináři čekali celých 10 let.Ano, překlad Final Fantasy VII je již ke stažení na stránkách projektu a podle mnohých reakcí je to záležitost, kterou ocení spousta lidí. Já osobně dávám přednost originálu,ale určitě cením snahu a ochotu takový projekt vytvrořit. Veškeré informace ohledně instalace a link ke stažení najdete na oficiálních stránkách projektu.

» FF XII: RW - datum vydání!
Datum: 08.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1852
Sekce: Final Fantasy XII: Revenant Wings
Všichni majitelé herní konzole Nintendo DS a fanoušci FF, kteří o koupi uvažujete, zbystřete! Firma Square-Enix konečně stanovila datum vydáníhry Final Fantasy XII: Revenant Wings. Hra v celé Evropě vyjde dne 15.února 2008. To jsou 3 měsíce a pokračování vele-úspěšné Final Fantasy XIIbude k mání i u nás... Jen malé připomenutí - v Japonsku vyšla FF XII: RW dne 26.4.2007, což opět potvrzuje pravidlo - Japonci se radují, Evropané si rok počkají. Na závěr přikládám ještě plánovaný boxart.

» Final Fantasy IV theme song - video
Datum: 01.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1983
Sekce: Final Fantasy IV
Final Fantasy IV pro NDS vyjde již velice brzo (20. prosince v Japonsku) a před nedávnem ohlášený theme song je na světě spolu s videem, které mělo v těchto dnech premiéru na japonské odnoži MTV Video naleznete ke shlédnutí na konci této novinky a teď něco k tomu, jaké je :)

Úvodem je třeba uvést jeho zpěvačku a tou je Ida Megumi, která je novým japonským objevem. Její písnička "Ai no Tema" (v překladu "Theme of Love") byla vybrána v celonárodním hledání nejlepšího songu pro Final Fantasy IV. A právě její písnička vedoucí tým kolem hry nadchla nejvíce. Jedná se o pomalou baladu, která na mě působí velice křehce a velice mě oslovila. Zajímavostí je, že píseň se jmenuje shodně s jednou z písniček původního soundtracku k FF IV, složené samotným Nobuem Uematsu a prý je i hudba v pozadí přímo oním songem. Sám nevím, bohužel jsem původní verzi neslyšel. Video k baladě je jednoduché a objevují se v něm scény z CGI animací k intru hry. Jak se vám líbí, můžete okomentovat v komentářích. Nechť se líbí!

» Prodejní­ čí­sla Square-Enix her
Datum: 27.11.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2929
Sekce: Updates
Zajímá vás, jak si vedly hry společnosti Square-Enix v poslední době? Čísla jsou to velice zajímavá a je z nich patrná nová strategie S-E. A tou je produkování většíhopočtu her, pro více platforem, více žánrů a povětšinou se jedná o kompilace nebo spin-offs. Abych byl upřímný, tak se mi tato strategie příliš nelíbí. Společnost se snažívytěžit ze jména Final Fantasy co nejvíce to jde. Kde je doba, kdy byla pro společnost hl. prioritou série Final Fantasy jako taková + několik dalších propracovaných her.Snad nás FF XIII nezklame. A teď již zmiňovaná čísla:

Japonsko
 • Final Fantasy: Anniversary Edition - 140,000
 • Final Fantasy II: Anniversary Edition - 90,000
 • Final Fantasy XII: Revenant Wings - 530,000
 • Final Fantasy Tactics: The War of the Lions - 520,000
 • Final Fantasy: Crystal Chronicles - Ring of Fates - 360,000
 • Final Fantasy XII International: Zodiac Job System - 160,000


 • Severní Amerika
 • Final Fantasy Fables: Chocobo Tales - 70,000
 • Final Fantasy: Anniversary Edition - 130,000
 • Final Fantasy II: Anniversary Edition - 70,000


 • Evropa
 • Final Fantasy III DS - 450,000
 • Final Fantasy Fables: Chocobo Tales - 100,000
  Zdroj: FF Insider
 • Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
  Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.