» Znamená Crisis Core konec kompilace?
Datum: 22.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2405
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Americký herní magazín 1up.com vyzpovídal japonského vývojáře her z řad Square-Enix, Hajime Tabata, který je podepsán pod blížícím se titulem Final Fantasy VII: Crisis Core. Jde o velice zajímavý rozhovor,a proto jsem pár nejlepších otázek a odpovědí přeložil.

1UP: Bojový systém v Crisis Core je na pomezí akční hry a RPG, což je pro sérii FF netypické, protože hráč má možnost ovládat pouze 1 postavu. Prozraďte nám, jak takový systém vznikl. Uvažovali jste též o užití klasického systému, který je např. ve FF VII?

H.Tabata: V okamžik, kdy se rozhodlo, že hlavním představitelem hry bude Zack, nám odpadla možnost klasického bojového systému. Povaha Zackova příběhu to prostě nedovoluje. Abychom vytvořili hru zábavnou a zajímavou, i když ovládáte pouze jednu postavu, jsme se rozhodli založit bojovýsystém na struktuře FF VII a přidali výrazné akční prvky. Výsledkem je velicé svižné akční RPG.

1UP: CC ukazuje jinou stránku postav z FF VII - Aeris se zdá být více naivní, Cloud nevinný. Mám pocit, že jsem dokonce viděl Septirotha usmívat se. Byl zde nějaký důvod k tak výrazné změně oproti tomu, co hráči znali z původní FF?

H.Tabata: Byli jsme si dobře vědomi úskalí, která můžou nastat, když změníte postavy oproti tomu, co fanoušci očekávají po zkušenosti s FF VII. Při vytváření Crisis Core jsme měli na paměti, že se jedná o "mladší dny" postav, takže jsme mohli přidat nové aspekty jejich charakteru a zároveň dosáhnout stupně podobnosti s postavami, jak je hráči znají z FF VII.

1UP: Znamená Final Fantasy VII: Crisis Core konec kompilace FF VII?

H.Tabata: Ne, neznamená. Finále kompilace bude mít jinou podobu.

Tak a máte to. Čeká nás ještě další díl kompilace, který bude znamenat konec. Že by konečně REMAKE? Necháme se překvapit.. ^_^
Zdroj: 1UP.com
» Final Fantasy VII: Crisis Core recenze
Datum: 20.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2178
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Po měsíci, kdy se ve vodách Final Fantasy nestalo vůbec nic převratného, jsem zpět s novinkou, která je velice pozitivní! S blížícím se vydáním hryFF VII: Crisis Core v USA (25.4.2008 - což je za 5 dní!) jsou spjaty i recenze, kdy jedna z nejdůležitějších vyšla v těchto dnech na interntetovém magazínu IGN.com.

Ten hře udělil krásných 8,5 z 10-ti, což je snad poprvé, co se FF VII kompilace dočkala vřelého přijetí. Kritizovány jsou občasné problémy s kameroua drobné nevyváženosti v systému hry, ale např. příběh, který mě osobně zajímá nejvíc, je prý na velice, velice vysoké úrovni. Recenzi si můžete přečístzde. Na závěr ještě přikládám video s posledním trailerem na tuto hru.

Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy XIII - vyjde letos?
Datum: 19.02.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3354
Sekce: Final Fantasy XIII
Yoichi Wada - současný šéf společnosti Square-Enix - promluvil na téma, zda dojde k vydání hry FF XIII v roce 2008. Ovšem musím vás zklamat... Wada totiž řekl, žeFinal Fantasy XIII by teoreticky letos vyjít mohla, ale nestane se tak. A to díky velice prostému důvodu.

Situace se má takto - před sloučením firem Square a Enix měly obě své hlavní projekty - proSquare to byla samozřejmě hra Final Fantasy, ovšem pro Enix to byl Dragon Quest. DQ je v Japonsku ještě oblíbenější, než Final Fantasy, a protodíky vydání Dragon Questu 9 pro DS v tomto roce nebude společnost S-E logicky konkurovat sama sobě (2 hlavní projekty vydané najednou by samozřejmě snížily prodeje obou titulů). Tím pádem vyjde FF XIII nejspíše až na počátku roku 2009.
Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy XII - Revenant Wings
Datum: 17.02.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1853
Sekce: Final Fantasy XII: Revenant Wings
Již jsou tomu 2 dny, co vyšla FF XII: Revenant Wings v PAL regionu - tedy i u nás, v České Republice. Pro připomenutí se jedná o přímé pokračováníFinal Fantasy XII pro Nintendo DS. Více podrobností o hře si můžete přečíst v naší sekci. Pokud uvažujete přímo o koupi, snad vám pomůže v rozhodovánítento odkaz. Až se objeví na českých herních magazínech recenze, můžete čekat jejich zmapování. Bohužel NDS nevlastním,takže si budu muset nechat ujít tuto takticko-akční RPG záležitost :/ Šťastným majitelům DS přeji mnoho příjemných hodin s hrou ^_-
Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy VII remake?
Datum: 07.02.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2807
Sekce: Final Fantasy VII
Neutuchající zájem o případný remake dnes již kultovní Final Fantasy VII, která v loňském roce oslavila 10 let od vydání, opět rozproudilrozhovor oficiálního PlayStation magazínu s Hajime Tabata, který je podepsán pod mega úspěšnou hrou FF VII: Crisis Core, která letos na jaře vyjde i u nás. Tomu byla položena otázka, zda někdy dojde na remake Final Fantasy VII a nebo je zcela vyloučen. Odpověď je velice pozitivní! Tabata se této myšlence nebrání, ale říká, že v této chvíli stojí v cestě přeplněný kalendář tvůrců původní hry. Ti zkrátka na remake nemají v tuto chvíli čas (ovšem chuť by zjevně byla! :) ). A to je opravdupozitivní... Přikládám scan, kde si můžete přečíst celý článek, který se týká převážně FF VII: CC.

Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy Versus XIII
Datum: 25.01.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3409
Sekce: Final Fantasy XV
S novinkami o Final Fantasy XIII se roztrhl pytel, jak je vidno! A je to jedině dobře, konečně máme podrobnější představu, jak budehra FF Versus XIII vypadat. Pod touto novinkou si prohlídněte nové obrázky v lepší kvalite. Jedná se zřejmě o screenshoty z CGI animací, ale máme možnost vidět nová postavy, nová prostředí a ůžasná kouzla!Datum vydání hry není jasné, ale spekuluje se o pozdějším vydání než-li v případě Final Fantasy XIII, tedy někdy v druhé polovině roku 2009... Nechejme sepřekvapit, co nám tým, který stojí za Kingdom Hearts I a II, připraví :)
Zdroj: FF Insider
» FF XIII: nový scan
Datum: 14.01.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2028
Sekce: Final Fantasy XIII
Zdravím všechny čtenáře webu. Omlouvám se dočasnou absenci novinek, kterou způsobilo zkouškové období :) Nyní by se mělo vše vrátit do normálu. Dnešní novinka se týká Final Fantasy XIII - konkrétně nového anglicky psaného scanu, který obsahuje zajímavé informace. Zatím ohlášené 3 hry z celku Fabula Nova Crystallis by se měly rozrůst minimálně o další 3, nejspíše pro PSP, NDS a mobilní telefony. Konkrétnější info zatím není, ale nějak se k číslu 6 (celkem) museli dostat, ne? :))

Další část textu se věnuje příběhu - svět FF XIII by měl být rozdělený na 2 světy (Cocoon a Pulse), kde létající Cocoon je bráněn vyspělou technologií, zatímco Pulse ležící pod Cocoonem pojímá lidi vypovězené právě z tohoto světa. Navíc vláda na Cocoonu využívá sílu krystalů, díky kterým dokáže měnit osud lidí. Díky této skutečnosti jsou lidé na Pulse nuceni pracovat proti vlastní vůli, což samozřejmě vede k rebélii (jeden ze základních motivů FF), organizovaou pomocí naší hrdinky Lightning (na scanu). Navíc hráči do určité části příběhu nebudou vědět, na čí straně stojí. K vývoji příběhu by měla pomoci i novinka ve formě rozdělěné obrazovky, díky které budou mít hráči možnost vidět 2 děje zároveň.

Též bylo potvrzeno, že ve FF XIII nebude systém náhodných soubojů (díky bohu, svět náhodných soubojů mi vždy přisel takový prázdný). Ale o samotném systému správy postav není známo téměř nic. Poslední zajímavou informací je, že by mohlo poprvé v sérii FF dojít k simultálnímu (současnému) vydání hry po celém světě v jeden den. Fikce? Snad ne ^_- Přikládám scan (linkovaný na zdroj), kde si můžete přečíst celý článek.
» Dissidia: Squall a Ultimacia
Datum: 24.12.2007, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1692
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
Dissidia: Final Fantasy bude akční bojovkou s prvky RPG a zřejmě s nějakým příběhem. V této době bylo ohlášeno několik nových postav. A těmi sou Squall a Ultimecia z Final Fantasy VIII. Jejich artya zároveň screenshoty ze hry si můžete prohlédnout na konci této novinky. Mně osobně se zdají naprosto perfektní a jsem rád, že se někdo vrátil k postavě Ultimecie, protože byla velice povedeným záporákem.Bohuužel více nových informací nemám, ale jakmile budou, můžete si být jistí, že se zde objeví ^_-
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.