» FF XIII míří na Xbox 360
Datum: 15.07.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3357
Sekce: Final Fantasy XIII
Na japonské konferenci E3, věnované hrám, došlo k velkému oznámení - hra Final Fantasy XIII vyjde nejen na PS3, ale také na Xbox 360. Musím vyjádřit určité zklamání s tímto krokem, ale všem je jasné, oč tu jde - Microsoftu by mohla kultovní série Final Fantasy přinést nové majitele konzole především v Japonsku, kde je Xbox 360 prakticky ignorován ze strany hráčů. Pro sérii FF je ovšem tento krok v několik ohledech novátorský - poprvné vyjde hra hlavní série na 2 různých platformách a co víc - podle traileru by mělo být společné datum vydání pro USA a Evropu. No uvidíme, co nám ve Square-Enixu za překvapení přinesou příště..

hlavní hrdinka hry
» FF VII: CC - prodeje týden po uvedení­
Datum: 27.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3516
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Je tomu již týden, co se titulu Final Fantasy VII: CC dočkali hráči starého kontinentu, tedy Evropy, a zároveň i v Austrálii. Díky tomu jsou již k dispozici prodejní čísla. FF VII:CC debutuje na pěkném čtvrtém místě, s bezmála 74,000 prodanými kusy. Jedná se tak o nejvýše umístěnou hru pro platformu PSP, což je jistě potěšující. Uvidíme, jaké prodeje přinesou další týdny. Pro zajímavost doplňuji seznam TOP 5 nejprodávanějších her posledního týdne v Evropě.

1) Metal Gear Solid 4, tento týden: 227,780 (celkově 697,135)
2) Wii Sports, tento týden: 146,026 (celkově 9,429,046)
3) Mario Kart Wii, tento týden: 87,443 (celkově 2,009,814)
4) Crisis Core: Final Fantasy VII, tento týden: 73,969 (celkově 73,969)
5) Wii Play, tento týden: 62,972 (celkově 4,253,288)
» FF Dissidia: oficiální stránka otevřena
Datum: 27.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3023
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
Final Fantasy titul k 20. výročí série, s podtitulem Dissidia, se opět hlásí o slovo - společnost Square-Enix otevřela oficiální stránky, kde můžete (v japonštině) nalézt informace o postavách a o příběhu. Co zajímavého nabízí stránka nejaponsky mluvícímu zbytku světa? Jednak když na úvodní stránce chvíli počkáte, vždy se odehrají menší videa z FMV sekvencí hry. Tato videa jsou opavdu povedená! :) Oficiální stránku titulu naleznete po kliknutí na tento odkaz.

Navíc u všech postav jsou i trailery k jednotlivým dílům, v závislosti na tom, z kterých FF postavy pocházejí. Najdete je, pokud např. v sekci o postavách z FF IX kliknete na krystal, který se nalézá zhruba uprostřed stránky. V souvislosti s tím se objevil nový trailer odhalující postavy v bojích, cutscénách a také během FMV. Materiál to je velice zajímavý, takže moje počáteční skepse se pomalu začíná měnit v netrpělivé čekání, jak hra dopadne ^^


» FF Dissidia: nové scany a informace
Datum: 21.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3069
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
V posledních pár dnech se s informacemi o připravovaných titulech Final Fantasy roztrhl pytel, tentokrát nám S-E naservírovali nové info o hře FF: Dissidia pro PSP. Na konci novinky máte též přiloženy 3 nový scany, které obsahují jednak artworky Tiduse a Jechta a též screenshoty ze hry, kde jsou vidět rozhovory mezi těmito postavami.

Nové info: Maximální level postavy bude 100 (což naznačuje RPG prvky hry, neboť v klasických "mlátičkách" levely většinou nebývají). Každá postava bude disponovat unikátním skillem, který bude příslušet pouze jí. Během boje budou moci hráči sebrat určité bedny s různými bonusy a boosty pro postavu. Producent Nomura též řekl, že ve hře nebude více jak 20 postav, ovšem máme čekat překvapení (nejspíše postavy, které budou na výběr při splenění určitých požadavků). Ve hře se budou vyskytovat Gily (známé to platidlo v hrách FF), ovšem jejich využití zatím není známo. Poslední pozitivní zpráva na konec - hra je již dokončena z 50-ti procent.


» DK Σ 3713 event podrobnosti
Datum: 21.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3536
Sekce: Final Fantasy XIII
Před nedávnem byl společností Square-Enix představen meeting, který si vzal za úkol představit nejnovější hry, které S-E momentálně kuchtí. Za podivným názvem DK Σ 3713 se skrývají tyto hry (a film): Dissidia, Kingdom Hearts, Sigma Harmonics, The 3rd Birthday, Final Fantasy 7: Advent Children Complete, Final Fantasy 13. Dnes bylo upřesněno, co přesně event nabídne. Spekulace o hratelném demu FF XIII se bohužel nepotvrdily. Potvrzen byl totiž "pouze" trailer, který by ovšem mohl obsahovat nové záběry ze hry. Zde máte kompletní seznam.

Trailery budou k těmto hrám:
Final Fantasy XIII (PlayStation 3)
Final Fantasy Versus XIII (PlayStation 3)
Final Fantasy Agito XIII (Mobile)
Kingdom Hearts: Coded (Mobile)
The 3rd Birthday (Mobile)
Final Fantasy VII Advent Children Complete (BluRay)


Trailer a hratelné demo:
Kingdom Hearts: 358/2 Days (Mobile)
Kingdom Hearts: Birth by Sleep (PSP)
Dissidia: Final Fantasy (PSP)
Sigma Harmonics (NDS)
» UPDATE: Přidá¡ny nové bugy
Datum: 21.06.2008, Autor: Thr, Zhlédnutí: 2932
Sekce: Updates
Tak už jsme konečně přešli ze souborů na databázi. Co to pro vás znamená? Spousta skvělých chybových hlášek, když se něco zhroutí :) Ale aby toho nebylo málo, kompletně jsem předělal systém komentářů. Komentování nikdy nebylo tak pohodlné, snadné a bezchybné a to přímo z pohodlí vašeho domova a pokud zavoláte do 30ti minut, obdržíte zdarma.... ehm... tak tedy k věci.

Co se pro vás změnilo:
 • Mírně předělána struktura stránek. Je možné, že narazíte na nefunkční link. Tuto skutečnost prosím hlašte buď do komentářů této novinky, nebo na můj mail (v případě, že komentáře nebudou fungovat ;D) (odkaz dole).
 • Systém komentářu kompletně předělán.
  • Nový formulář pro přidávání komentářů i s náhledem.
  • Přidána položka s kontaktem (vzhledem k tomu, že tato možnost původně chyběla, je na požádání možné přidat váš kontakt do všech dosud napsaných komentářů).
  • Ve formuláři jsou kontrolovány vyplněné hodnoty (bez JavaScriptu máte smůlu).
  • A samozřejmě bez zaplých cookies máte také smůlu (snažím se omezit boty a spam, omlouvám se za potíže tím vzniklé).
  • Timeout mezi odesíláním komentářů byl nastaven na 2 minuty.
Nic není dokonalé a proto kdykoliv narazíte na jakoukoliv chybu, oznamte to. Pomůžete zlepšit tyto stránky.
Další informací je, že se budeme pokoušet (víceméně se tedy budu pokoušet sám, protože Chocobo na měsíc odjíždí) kompletně předělat stránky tak, aby byly víceméně validní bez ošklivého tabulkového layoutu. Je to nadlidský úkol a docela by se nám / mi hodila pomoc, jelikož css jde docela mimo mě.

Proto jestli víte o někom, koho baví css a má trochu volného času, zkuste se ho zeptat, zda by nechtěl něco udělat pro pocit z dobře vykonané práce.
» Dissidia: FF - nové postavy
Datum: 14.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2831
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
V jednom z japonských herních magazínů se objevil článek, který poodhalil další 2 postavy, které se stanou součástí chystané hry Dissidia: Final Fantasy. Tato hra vyjde na PSP a půjde o akční nářez s prvky RPG, spojený určitým příběhem. Souboje budou probíhatve zvláštních arénách, plné míst, které vám mohou pomoci různými boosty. A o jaké nové postavy se jedná? Stal se jím otec a syn z Final Fantasy X - tedy Tidus a Jecht. Na jejich vzhled se může podívat na konci této novinky na scanu ze zmíněného magazínu.

Přikládám ještě seznam dosud potvrzených postav, které se ve hře objeví.
 • Jecht (Final Fantasy X)
 • Tidus (Final Fantasy X)
 • Zidane Tribal (Final Fantasy IX)
 • Kuja (Final Fantasy IX)
 • Ultimecia (Final Fantasy VIII)
 • Squall Leonheart (Final Fantasy VIII)
 • Edea (Final Fantasy VIII)
 • Sephiroth (Final Fantasy VII)
 • Frionel (Final Fantasy II)
 • Emperor Mateus Palamecia (Final Fantasy II)
 • Garland (Final Fantasy I)
 • Warrior of Light (Final Fantasy I)
 • Chaos, the God of Darkness
 • Cosmos, the God of Light


» FF IV DS - První anglický trailer
Datum: 05.06.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3113
Sekce: Final Fantasy IV
Final Fantasy IV pro systém Nintendo DS byla s velkou slávou vydána před několika měsíci v Japonsku. Byla velice dobře prodávanou hrou,a zároveň si skvěle vedla u kritiků. U USA/evropského vydání však nějakou dobu vysel háček na datem vydání a dabingem. Neboť jeden z prvníchtrailerů zobrazoval hru v japonském znění s titulky.

Ale nyní je již jisté, že hra bude obsahovat anglické namluvení jak FMV sekvencí, tak klíčovýchmomentů hry. Na první oficiální trailer obsahující dabing a mnoho zajímavých momentů ze hry se můžete podivat pod článkem.

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.