» FF XIII: postavy pojmenovány!
Datum: 11.10.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3669
Sekce: Final Fantasy XIII
Dlouhé debaty fanoušků Final Fantasy, kteří netrpělivě očekávají příchod Final Fantasy XIII, jsou u konce. Alespoň částečně - společnost Square-Enix na současné videoherní přehlídce Tokyo Game Show odhalila vedle nového traileru (který snad brzy prosákne na internet) i jména postav jak Final Fantasy XIII, tak i temnější kompilaci Versus XIII. Nebudu vás dlouho napínat:

Jméné této dívky z Final Fantasy Versus XIII je Stella:
Stella

Princ z Final Fantasy XIII se jmenuje Noctis:
Noctis

Tato dívka se jmenuje Sarah:
Sarah

Ještě poýnámka ke jménům - Stella znamená latinsky "hvězda" a Noctis je prozměnu "noc", což je zajímavá dvojce slov, která v sobě skrývá určitou spojitost, uvidíme, jak to vše ve hře bude ^^
» Ohlášen nový Final Fantasy CC titul
Datum: 04.10.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2798
Sekce: Updates
Spin-off série Final Fantasy Crystal Chronicles přivítá 29.ledna nový přírustek do rodiny. A tím bude hra FF CC Echoes of Time. Hra je zajímavá hned několika aspekty. Hra totiž vyjde rovnou pro 2 systémy od Nintenda a to pro NDSi a Wii a hra bude apelovat na současné hraní více hráčů na těchto konzolích zároveň. Každý hráč bude hrát buďto na Wii a nebo NDSi a zážitek se bude trochu lišit, ale v podstatě půjde o totožné hry. Zní to zmateně? Naopak, nápad je to velice jednoduchý a podle mého názoru zajímavý. Můžete se podívat na video ke hře na oficiálních stránkách, kde získáte přibližnou představu o tom, jaký styl hry nás čeká.

Ke hře byly zveřejněny i covery a jeden scan z časopisu Shonen Jump!, které naleznete pod tímto článkem.

» FF XIII: novinky + scany
Datum: 03.09.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3486
Sekce: Final Fantasy XIII
Hra Final Fantasy XIII vyjde sice až za pěknou řádku měsíců, ale informací o ní stále pribývá. Motomu Toriyama a Tetsuya Nomura se rozhovořili na téma Fabula Nova Crystallis v japonském Dengeki magazínu. Oba uzavřely debaty o vydání Xbox360 verze FF XIII v Japonsku tvrzením, že společnost Square-Enix nebude plýtvat prostředky na vydání hry pro konzoli, která je v jejich domovině v podstatě ignorována. Demo FF XIII bude zřejmě vydáno nejen jako součást balení s filmem FF VII: Advent Children Complete pro BlueRay, ale nejspíše i jako samostatná (prodejná) položka.

Následovalo velice zajímavé prohlášení: "Final Fantasy Verus XIII bude tradičnější Final Fantasy hrou než FF XIII, protože ve FF Versus XIII budou hráči cestovat po horách, oceánech, bloudit v dungeonech, bojovat s vyvolanými monstry a podobně."

Na závěr dodali, že Final Fantasy Agito XIII pro PSP bude vydána jako poslední z kompilace. Na závěr přidávám ještě pár screenshotů ze hry ve vysokém rozlišení. Myslím, že se máme na co těšit ^^

Final Fantasy 13


Final Fantasy Versus 13
Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy IV: Datum vydání v EU
Datum: 11.08.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3282
Sekce: Final Fantasy IV
Jak je již zvykem u Final Fantasy her, Evropa se opět dočká jako poslední jednoho z titulů - a to Final Fantasy IV pro systém Nintendo DS. Stane se tomu tak 5. září a já pevně věřím, že se hra bude velice dobře prodávat. A co o této hře říká jeden z předních představitelů společnosti Square-Enix?

"FINAL FANTASY IV je jeden z nejvýznamnějších titulů celé FINAL FANTASY série. Hra byla znamenitě převedena do nové podoby pro Nintendo DS, díky čemuž hráči dostanou šanci prožít hluboký příběh a vyzkoušet si vynikající bojový systém v inovativním a vzrušujícím novém kabátě".

Nezbývá nám nic jiného, než se těšit ^^ Jakmile se objeví více informací, jistě je objevíte na tomto webu.
» Fabula Nova Crystallis - novinky
Datum: 07.08.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3603
Sekce: Final Fantasy XIII
Po kratší odmlce (způsobené mojí nepřítomností) je čas na novinky ze světa Final Fantasy. A že jich není málo - proběhl totiž DK Σ 3713 event, na kterém tvůrci Final Fantasy Agito XIII oznámili, že hra vyjde pro handheld PSP. Tímto se dostává hra do popředí zájmu po celém světě, neboť hra byla původně plánovaná pro japonský trh s mobilními telefony.

Společnost Square-Enix též oznámila, že hra Final Fantasy Versus XIII vyjde pouze pro PS3. Což tvrdila (a několikrát oficiálně potvrzovala) i o FF XIII, nyní doufejme, že slib dodrží. Co je ovšem velice potěšující - dojde k vydání v jeden den po celém světě (= žádná roční prodleva od japonského vydání a zbytkem světa).

Ohledně samotné Final Fantasy XIII - demo hry bude prý vcelku rozsáhlé a bude přibaleno k Final Fantasy VII: Advent Children Complete (ta má datum vydání v březnu 2009), samotná hra vyjde za rok, tedy nejdříve v půlce roku 2009. Na závěr přikládám 3 scany ze zmiňovaných her.


Edit: přidány scany v mnohem lepším rozlišení.
» FF XIII: Nové informace ohledně hry
Datum: 18.07.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3385
Sekce: Final Fantasy XIII
Některým velkým webmagazínům, které se zabývají hrami, se podařilo vytáhnou pár nových informací o nadcházejícím titulu Final Fantasy XIII. Podle tvůrců hry je Lightning jiný typ ženské hrdinky, než jaký známe z předešlých dílů série. Ačkoliv působí tvrdě a silně, je zároveň velice milou dívkou, což vyrovnává její povahu. Tvrci též potvrdili, že příběh hry je již dokončený. Co se týče diskutovaného vydání hry na Xbox360, v Sony jsou prý velice zklamáni z toho, že k tomu došlo. Já osobně je velice chápu, protože jde o dost zásadní podpásovku od Square-Enixu.

Zajímavá je i informace, že S-E hledá vhodný typ telefon, na kterém by bylo možné vydat hru FF Agito XIII v USA. Poslední část rozhovoru byla směřována k paralelnímu vydání FF XIII ve světě - vývojáři v S-E tuto možnost vyloučili, ale dodávají, že se pokusí co nejvíce zmenšit prodlevu mezi vydáním v Japonsku a zbytkem světa.

Lightning
» Nové Final Fantasy Bonusweb forum!
Datum: 17.07.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3390
Sekce: Updates
Dnes jsem oficiálně spustil vlastní fórum našeho webu! Co mě k tomu vedlo? Jelikož jsem se vrátil na 2 týdny domů, chtěl sem připravit pro web něco nového. Něco, co web ještě za svojí více jak pětiletou historii nikdy nevyzkoušel. A proto mě napadlo vytvořit forum. Jsem si vědom toho, že v ČR již jedno velké FF fórum existuje, ale zkusit se má vše, ne? Proto vás srdečně zvu a zároveň vypisuji hledání globálního administrátora, více podrobností naleznete na fóru. Odkaz zde:

» FF XIII: nový trailer a informace
Datum: 15.07.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3481
Sekce: Final Fantasy XIII
Na konferenci E3 byl zveřejněn nový trailer k hře Final Fantasy XIII. Obsahuje jednak plno scén, které jsme měli možnost shlédnout v minulosti, ale v mnoha ohledech byl trailer rozšířen o nové scény (např. se summony, kteří sou neskutečně krásní). Prohlédnout si ho můžete na konci novinky. Nyní ještě nekolik doplňujících informací, které poskytl director hry Kitase.

+ nové záběry z hry by se měly objevit velice brzy
+ Kitase odmítl prozradit, na kolika discích hra vyjde
+ hra bude prvně vydána v Japonsku, poté bude následovat lokalizace pro USA a Evropu a teprve pak se začne hra předělávat pro Xbox 360
+ obě verze budou naprosto identické (PS3 a Xbox 360)
+ FF Versus XIII je stále exklusivní titul pro PS3
+ rozhodnutí o vydání hry na Xbox 360 padlo teprve nedávno
+ Kitase se vyjádřil o srovnání FF XII a FF XIII - rozdílné bude tempo, atmosféra a také monumentálnost obou titulů

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.