» FF XIV: přepracovaná verze vyjde již brzy
Datum: 03.09.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 1854
Sekce: Final Fantasy XIV
Už za několik měsíců vyjde druhá verze MMORPG FF XIV, která by měla zaujmout online trůn po FF XI. Jak je patrné z nového traileru, tak se tvůrci poučili z katastrofální první verze, kterou strhala kritika i hráči na PC. Snad se už brzy budeme moci sami přesvědčit o tom, že Square Enix zná i další české přísloví: "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky". Mimochodem, FF XIV je pro firmu Square Enix velice důležitá hlavně z toho důvodu, že deset let fungující FF XI sice není nejhranější MMORPG na trhu, ale za ta léta dokázala vydělat více peněz, než jakýkoliv jiný FF titul. Vedení firmy si je tak vědomo toho, že za relativně nízké náklady dokáží díky měsíčním poplatkům po dobu mnoha let zajistit pro chod společnosti mnoho peněz. Uvidíme, zda hráči dají reparátu zelenou nebo už značce FF XIV nedůvěřují.

» FF Versus XIII: nové informace až v roce 2013
Datum: 03.09.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 2132
Sekce: Final Fantasy XV
FF Versus XIII"Kdo si počká, ten se dočká," říká staré české přísloví, ale v případě neustále odkládaného FF XIII Versus nás už čekat skoro unavuje. Hra je ve vývoji přinejmenším 6 let a kromě několika povedených trailerů jsme se zatím nedočkali téměř ničeho. Jen neustálých slibů a odkládání termínu, který se po této zprávě opět odkládá na neurčito. FF Versus XIII neuvidíme totiž ani letos na Tokyo Game Show, a tak je jisté, že se hry ztěží dočkáme i příští rok. V takovém případě jsou nám ujištění Square Enixu, že hra rozhodně nebyla zrušena a usilovně se na ní pracuje, celkem na nic.

» FF VII: Hra vyjde znovu pro PC
Datum: 05.07.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3244
Sekce: Final Fantasy VII
FF VII Final Fantasy VII se vrací! Jestli však čekáte remake, nemáme dobré zprávy. Jedná se jen o původní hru z roku 1997, která bude obohacena o pár nových funkcí, ale grafika, příběh a všechny další aspekty hry zůstanou nezměněny. Mezi novinky bude patřit možnost uložit si hru online a hrát ze svého savu pak z každého dalšího pc, kde je FF VII nainstalována. Více se dozvíte na oficiálních stránkách hry.

» FF XIII-2: Ultros a Typhon na PSN
Datum: 27.03.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3334
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Final Fantasy XIII-2 logo Final Fantasy XIII-2 je první v hlavní sérii, pro kterou tvůrci i měsíce po vydání připravují stále další stahovatelný obsah. Po kostýmech, zbraních a speciální epizodě se Sazhem přichází na řadu další dva noví bossové. Od dnešního dne jsou k dostání na PSN a Xbox Store a jedná se o známé tváře z FF VI - Ultrose a Typhona. A jak takový souboj vypadá, si můžete prohlednout v následujícím videu.

» Theatrhythm: FF: Vyjde v létě
Datum: 23.03.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3188
Sekce: Updates
Final Fantasy Hra THEATRHYTHM: FINAL FANTASY je první hrou v sérii, která je založená na hudbě. Pochází od tvůrců bojové Dissidie a svým hráčům nabídne oddechový spin-off díl, který v sobě obsahuje přes 70 skladeb ze soundtracků celé sérii a nespočet ikonických FMV sekvencí, které každý fanda FF dobře zná. Hra už vyšla v Japonsku (prodalo se něco kolem 150,000 kusů) a je určena pro systém 3DS. Nyní bylo oznámeno, že hra se dostane i do Evropy. Konkrétní datum zatím nebylo stanoveno, ale připravte se na letní termín.

» FF X: Hra bude pouhý HD port
Datum: 25.02.2012, Autor: Leon, Zhlédnutí: 3532
Sekce: Final Fantasy X
Final Fantasy X - Yuna V minulých měsících jsme Vás s nadšením několikrát informovali, že se již brzy dočkáme HD remaku Final Fantasy X. Protože informací kolem tohoto projektu bylo naprosté minimum a ze Square Enix nic kloudného dlouho nepřicházelo, prostor dostaly informace ze zákulisí Square - Enix, ze kterých se jeden čas usuzovalo, že se bude jednat o plnohodnotný remake původní hry v grafickém enginu FF XIII zvaném Crystal Tools. Tento měsíc však tyto naděje pohřbil Shinji Hashimoto, který stojí v čele vývoje FF X HD remaku. Ten uťal všechny pochybnosti a řekl, že se bude jednat o pouhý HD port staré hry z PS2, kterých se nyní na PS3 a Xbox 360 objevují desítky. Kdy hra vyjde však neřekl, ale vzhledem k tomu, že PS Vita, na kterou se spolu s PS3 FF HD remake chystá, je již od středy 22. února 2012 v prodeji i v Evropě, můžeme předpokládat, že se tak stane ještě letos. Šéfové Square Enixu již oznámili, že FF X je nejbližší Final Fantasy hrou, která v následujících měsících vyjde. Čekatelé na Versus XIII tedy musí snít dál.
» 25. výročí série FF - dvě nová CD
Datum: 25.02.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1818
Sekce: Updates
Piano Opera: Final Fantasy IV/V/VI Piano Opera: Final Fantasy I/II/III Série Final Fantasy slaví 25 let od vydání prvního dílu. V rámci tohoto výročí vyjde několik CD, první se jmenuje Piano Opera: Final Fantasy I/II/III, která obsahuje piánové aranže nejslavnějších skladeb Nobua Uematsu z prvních tří dílů série.

Pod článkem najdete ukázky. Jinak bylo potvrzeno i pokračování tohoto CD, tentokrát s hudbou z dílů IV/V/VI. První díl vychází 16. května a všechny skladby nahrál klavírní virtuóz Hiroyuki Nakayama. Výběry mají už i své oficiální stránky.

Tracklist je následující: 01: Prelude ~ Opening (FFI) 02: Main Theme (FFI) 03: Town Medley (FFI/II/III) 04: Mount Gulg (FFI) 05: Matoya’s Cave (FFI) 06: Main Theme (FFII) 07: The Rebel Army (FFII) 08: Tower of the Magi (FFII) 09: Battle Medley (FFI/II/III) 10: The Boundless Ocean (FFIII) 11: Crystal Cave (FFIII) 12: Eternal Wind (FFIII) 13: This is the Last Battle (FFIII)

» FF XIII-2: Nová sekce na webu
Datum: 20.02.2012, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3038
Sekce: Final Fantasy XIII-2
Final Fantasy XIII-2 logo transparent Final Fantasy XIII-2 nám po dvou letech vývoje konečně vyšla, většina z vás už má možná hru dohranou, někteří možná ne. Co si o hře myslí náš redaktor Leon můžete konfrontovat se svým názorem v jeho nejnovější rozsáhlé recenzi. Kromě toho jsem na web přidal samostatnou sekci pro hru Final Fantasy XIII-2, která tu již chvíli chyběla. Obsahuje zatím recenzi, archiv novinek týkající se hry, úvodní shrnutí a bohatou galerii obrázků. Doufáme, že se vám změny na webu líbí.

Kromě toho určitě stojí za zmínku, co hru FF XIII-2 stále ještě čeká. Jako první hra v sérii totiž XIII-2 nabízí stahovatelný obsah. K dispozici jsou již souboje s Lightning a bonusové zbraně pro Noela a Serah. Příští úterý navíc přibude i příběhový doplněk o Sazhovi a také přibude nová karetní hra, kterou si můžete zahrát v zábavním centru Serendipity. A jaké jsou zatím prodeje? Kromě Japonska už si hru koupilo přes 700,000 lidí. Spolu s Japonskem je to 1,5 milionu lidí. Hra bude ráda, když se přehoupne přes 2 miliony, výšší číslo se zdá být nereálné. Připomeňme, že FF XIII se prodalo ve světě téměř sedm milionů kusů.

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.