» FF XIV: Nové obrázky a modely
Datum: 28.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1852
Sekce: Final Fantasy XIV
Na internetu se objevily nové obrázky ze hry Final Fantasy XIV, která vyjde v příštím roce na PS3 a PC. Podle filmy Square-Enix, která hru vyvíjí, je reálná v budoucnosti i verze pro Xbox360. Uvidíme, jak to dopadne, každopádně modely monster a postav, která máte pod novinkou vypadají velmi pěkně a líbí se mi, že monstra jsou na první pohled jasně patřící k sérii FF.

» FF VII: bude někdy remake?
Datum: 27.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 4172
Sekce: Final Fantasy VII
Square-Enix již předělal velký počet původních her, jako např. nedávné remaky FF I+II pro PSP, FF III+IV pro NDS apod. Ovšem jeden titul, který sérii FF proslavil nejvíce, tedy FF VII, zůstává stále bez remaku. Jaká je možnost, že na něj někdy dojde? Zde máte odpověď!

Neexistuje zatím žádný oficiální projekt, který by plánoval remake FF VII. Ovšem Toriyama-san a Kitase-san, kteří oba byli na GamesComu odpověděli následovně: Pro nás oba je hra srdeční záležiostí, neboť jsme se oba podíleli na původním titulu. Proto se často mezi sebou (soukromě) bavíme, jak by takový remake měl vypadat, kdyby na něj došlo.

Tak to tedy slyšíte, samotní tvůrci vedou mezi sebou diskuze, jak by případný remake měl vypadat. Podle mě na něj jednou dojde.. Sice to nejspíše pár let potrvá, ale jednou si hoši ze Square-Enixu uvědomí, že předělat svojí nejlepší hru by určitě stálo za to a vrhnou se na ní. Nezbývá než doufat :)
» FF XIII: na 3 DVD? nové scany
Datum: 26.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3371
Sekce: Final Fantasy XIII
O Final Fantasy XIII je stále více a více informací, jak se blíží vydání v Japonsku. To proběhne už za zhruba 3 měsíce, což je po 3,5 letech vývoje nepodstatná doba.

Vývojáři hry se vyjádřili k verzi hry pro Xbox360, které vlastní pouze DVD mechaniku a tím pádem se objem dat bude muset rozdělit na několik médií. Podle Square-Enixu je plán vejít se na 3 DVD, což není tak velký počet, ale podle mě se počet stejně minimálně o 1 disk rozroste.

Kitase také promluvil na téma rozdílu verzí pro PS3 a Xbox - co se týče herního obsahu, tak půjde o naprosto identické hry a rozdíly v grafice by měly být minimální. Jediný rozdíl bude tedy pouze v nutnosti žonglovat s DVD pro majitele konzole od Microsoftu.

Též došlo k upřesnění jména hlavní ženské protivnice, která se nejmenuje Jill Nabato, ale přesněji Jihl Nabaat. V novém vydání Famitsu se též objevují první informace o této postavě. Jihl je extrémně nadaná, školu dokončila jako vůbec nejlepší studentka (nejspíše na nějaké vojenské akademii) a stala se vůdkyní ozbrojených sil PSICOM, kteří se řídí jejími příkazy. Yaag Rosch dokončil své vzdělání hned jako druhý nejlepší po Jihl a stal se její pravou rukou. Lightning a její partu vydí jako možnou hrozbu pro svůj domov (Cocoon), a proto proti nim podnikne mnoho opatření. Jeho povinností je obstarávat ochranu Cocoonu.

Objevily se také nové scany, které ukazují nově pojmenované postavy (Yaag + Jihl), vyvolávání Odina a další zajímavosti.

» FF Versus XIII: rychlý vývoj
Datum: 26.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2222
Sekce: Final Fantasy XV
Japonský producent Kitase se opět trochu rozpovídal o dalším z projektů Fabula Nova Crystallis, o Final Fantasy Versus XIII. Na veletrhu GamesCom pro Kotaku mezi řečí prohodil, že vývoj hry jde velice rychle kupředu. Ačkoliv došlo k malému zdržení při výrobě, když část týmu vypomohla vývojářům Final Fantasy XIII, aby byl dodržen termín vydání, tak Versus XIII to ve výsledku nezpomalí. Kitase doslova řekl, že "znalosti a zkušenosti" získané při výpomoci na hlavním titulu kompilace zajistila rychlejší vývoj pro Versus.

Když už zmiňujeme FF XIII, tak Kitase také prohlásil, že modelování postav a nepřátel trvá nyní pouze třetinu času, než tomu bylo v době, kdy se s FF XIII začínalo. Zda-li tím chtěl naznačit fakt, že podobně to probíhá i s Versus XIII a že bychom se mohli dočkat vydání v roce 2011 je už ovšem pouze naše domněnka :)

» Novinky na webu
Datum: 25.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1895
Sekce: Updates
Posledních pár dní jsme se usilovně věnovali práci na webu a přibylo velké množství novinek, které by vám měly zpříjemnit návštěvu stránek. Co konkrétně je nového? Tady je malý seznam: Tímto bych chtěl poděkovat H4drovi za obrovskou pomoc při výrobě nového loga (drtivou většinu práce odvedl on) a také bych rád přivítal Leona, který webu poskytl zmiňované 4 nové sekce a tím to pouze začíná, na cestě je další várka obřích článků, které Leon připravil. Doufám, že si změny užijete, milí čtenáři, a do dalšího update reportu se mějte hezky :)
» FF XIII: rozhovor s tvůrci hry
Datum: 21.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2384
Sekce: Final Fantasy XIII
Letošní Gamecon v Německu se blíží ke konci a tak už nikdo moc neočekával nějaká velká oznámení, to se do jisté míry splnilo, ale tvůrci Final Fantasy XIII se zúčastnili několika rozhovorů, ve kterých uvedli spoustu nových detailů o hře. Vývojáři Toriyama a Kitase odpovídali na zajímavé otázky pro NowGamer, zde máte můj překlad onoho rozhovoru:

Můžete nám něco povědět o povahách 2 hlavních postav, Snow a Lightning, ve Final Fantasy XIII?
Motomu Toriyama: Lightning má velice chladnou, vyrovnanou povahu. Zatímco Snow je spíše opakem - vše řeší pohlavě, náruživě a přímo. Tím pádem dojde na výměny názorů mezi těmito postavami, jelikož spolu často nebudou souhlasit. Lightning bude nejednou naštvaná, kvůli tomu, jak občas Snow jedná příliš pohlavě. Díky tomu dojde k celé řadě zajímavých situací, kdy spolu Snow a Lightning jednají takovým způsobem, který bude hráče jistě bavit.

Byly tyto 2 postavy navrženy takto protikladně, aby se zvýšila dramatičnost?
MT: Ano, byl to původní záměr.

Mnoho lidí na internetu předpokládá, že Lightning bude takřka ženskou verzí Clouda z FF VII, co je na tom pravdy?
MT: Dvě základní podobnosti jsou, že jsou to postavy, držící si odstup a obě mají vojenskou minulost. Kromě těchto 2 věcí mezi nimi neexistuje žádná jiná vazba, Lightning je skutečně jiná, dostatečně svébytná postava.

Do jaké míry myslíte, že FF XIII ovlivní japonské smýšlení o RPG hrách?
Yoshinori Kitase: Japonské RPG hry byly vždy tradičně command-based (založené na zadávání příkazů), tak aby ste měli vždy dostatek času si naplánovat strategii, díky které úspěšně zvládáte souboje. Taková byla vždy i série Final Fantasy, ovšem ve Final Fantasy XIII je mnohem více akce. Je to ve své podstatě stále command-based RPG, ale zároveň je FF XIII mnohem rychlejší a akčnější - mohl by to být první krok pro sérii Final Fantasy nebo japonská RPG obecně, jak se vymanit z původního... Zobrazit celou novinku
» Dissidia: FF - první videorecenze
Datum: 21.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1842
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
Herní server gametrailer.com dnes uveřejnil svou videorecenzi hry Dissidia: Final Fantasy, která v USA vychází za pouhé 4 dny. A jak si u přísné poroty vedla? Báječně! Získala velice nadprůměrných 8.7 z 10-ti, což potvrzuje fakt, že jde o velice propracovanou hru a ne pouze bezduchou mlátičkou, jak se mohlo ze začátku zdát. Recenzi (v aj) si můžete pustit přímo pod článkem.

» FF XIV: První ukázky přímo ze hry
Datum: 19.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1733
Sekce: Final Fantasy XIV
Jestli vás zajímá, jak bude vypada hra Final Fantasy XIV, která se chystá k vydání příští rok pro PS3 a PC, tak se podívejte na přiložené video, kde uvidíte trochu pobíhání po mapě a část boje. Není to nic objevného, ale dá vám to určitou představu o tom, jak bude hra vypadat. Přikládám ještě pár odkazů na další videa. Upozornění: jedná se o záběry, které někdo pořídil kamerou na výstavě her, která se právě koná v Německu, ne o přímá videa od tvůrců hry.

Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.