» FF XIII: Nová postava - Serah
Datum: 11.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3673
Sekce: Final Fantasy XIII
V novém videu, které se objevilo v jedné z japonských telvizních stanic, byly vidět opět zcela nové záběry ze hry. Nový trailer nás čeká jistě už brzy, neboť novinek bylo možno v nejnovějších videích vidět již mnoho. V dnešním videu máme vůbec poprvé možnost si lépe prohlédnout novou postavu Serah. Ta byla popisovaná jako nejroztomilejší postava ve hře a tvůrci opravdu nepřeháněli. Na nové video + 6 nových obrázků se můžete podívat pod novinkou.» FF XIII: nová videa, Shiva + Odin
Datum: 09.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2436
Sekce: Final Fantasy XIII
FF XIII: Premiere Party je za námi a na internetu je nyní k nalezení hned několik videí, především bojového rázu, z kterých se dá zjistit mnoho o povaze bojů ve Final Fantasy XIII. Hra vypadá graficky úchvatně a to jsou to low-quality videa. Bojové kreace, které předvádí Shiva nebo Odin jsou vážně skvělé. Pokud budou boje jen z poloviny tak zajímavé, jak se zdají z jejich pouhého sledování, tak se máme na co těšit. Jelikož je videí více najednou, přikládám zbylá pouze jako odkazy.

» FF XIII: Nové záběry
Datum: 09.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3544
Sekce: Final Fantasy XIII
Na Final Fantasy XIII: Premiere show byl k vidění nový trailer k FF XIII, který se snad brzy objeví i na oficiální stránce, do té doby se můžeme podívat, co zhruba bude nový trailer obsahovat - zajímavou částí bude líbací scéna, kdy v pozadí létá ohňostroj. Že bychom se poprvé od dob FF X dočkali motivu lásky, který ve FF XII výrazně chyběl? Já myslím, že FF XIII bude pravou FF, jak jí známe a doufejme, že nás nezklame.
» FF XIII: Theme song odhalen!
Datum: 08.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2251
Sekce: Final Fantasy XIII
Zajímá vás, jak bude znít nová titulní píseň pro hru Final Fantasy XIII? Stačí se podívat na přiložené video, které obsahuje 2-minutový záznam živého vystoupení zpěvačky Sayuri Sugawara, která zazpívala píseň "Kimi ga iru Kara". Myslím, že štafetu, kterou převzala po Angele Aki a jejím theme songem pro FF XII, zvládla skvěle!
» Dissidia FF: prodeje v USA
Datum: 08.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1781
Sekce: Dissidia: Final Fantasy
Zajímá vás, jak si vede hra Dissidia: Final Fantasy po týdnu od uvedení v USA? Prodeje jsou velice slušné! Za první týden si hru pořídilo 173,134 hráčů a umístila se tak na 3. místě v týdenním žebříčku. Celosvětový videoherní žebříček pak vypadá následovně (Dissidia je na 4. místě):
  1. Batman: Arkham Asylum 470,679
  2. Batman: Arkham Asylum 423,156
  3. Wii Sports Resort 323,097
  4. Dissidia: Final Fantasy 173,134
  5. Wii Sports 158,612
  6. Metroid Prime: Trilogy 115,391
  7. Wii Fit 101,619
  8. Madden NFL 10 91,795
  9. Tomodachi Collection 77,195
  10. Madden NFL 10 72,536
» FF XIII: Datum vydání pro Japonsko
Datum: 08.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2088
Sekce: Final Fantasy XIII
Hra Final Fantasy XIII dostala své oficiální datum vydání pro Japonsko. Tím se stal 17. prosinec roku 2009. Přesně jak jsme očekávali, tak se jedná o předvánoční termín, který by titulu mohl zajistit vyšší prodeje díky svátkům. Podle tvůrců se pak USA/evropská verze dostane do obchodů 6-8 měsíců později, ale je možné, že i dříve. Osobně odhaduji květen / červen roku 2010.
» FF XIII: vypadá hra nyní hůř?
Datum: 05.09.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2190
Sekce: Final Fantasy XIII
Na internetu se v posledních dnech rozvířily diskuze o nových screenshotech, které porovnávají hru Final Fantasy XIII ve svém dřívějším stádiu vývoje a tom novějším. V nedávném rozhovoru tvůrci řekli, že hráči mohou vidět viditelné rozdíly v tom, jak hra vypadala dříve a jak vypadá nyní vzhledem k tomu, že trailery a obrázky jsou uvolňovány již více jak 2 roky.

Mírné překvapení ale budí zjištění, že nejnovější screenshoty ve skutečnosti ukazují, že grafika hry je nyní na nižší úrovni, než bylo zamýšleno (a co jsme již měli možnost vidět např. v trailerech z roku 2008). Nejlepší bude podívat se přímo na porovnání 2 screenshotů a popsat si, k jakým změnám došlo:

Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII

První screenshot je z roku 2008, zaměřte se hlavně na detaily vlasů hlavní hrdinky, které jsou na starším screenu realističtější, textury na zemi jsou více složité, voda vypadá skutečněji. Další zmeny jsou patrné na oblečení Lightning a např. její ramena vypadají na novějším screenu méně kulatá, než na tom původním. Oproti starší verzi je také rozdíl v hloubce - u starého screenshotu jsou postavy v pozadí vykreslené bez žádných změn, zatímco v novém screenshotu nejsou postavy zaostřené, protože v popředí je Lightning.

Jak je vidět, tak tvůrci stále mění obraz hry a je dost možné, že nás ještě nějaké změny čekají. Doufejme, že příště budou pozitivnější. Hra stále vypadá skvěle, ale přecijen od FF se čeká vždy jen to nejlepší.
» FF XIII: 3 nová videa + obrázky
Datum: 31.08.2009, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2207
Sekce: Final Fantasy XIII
Máme pro vás dnes 3 nová videa, která ukazují záběry, které jsme měli již možnost vidět, ale i zároveň nové záběry a to na pozadí rozhovoru s tvůrci hry. V rozhovorech se dovíte pár zajímavostí, ovšem vše je v angličtině. Většinu z těchto informací si můžete přečíst v nedávném překladu rozhovoru s tvůrci. Pár zajímavostí: Serah bude představena v Japonsku příští měsíc, lokalizace bude trvat pod 6 měsíců, anglický dabing a titulky jsou již hotové a nakonec - v plánu je anglické demo hry, které bude nejspíše stahovatelné (nevyjde na žádném médiu) a bude kompletně nové, protože ono demo, které bylo soušástí FF VII: ACC je již více jak rok staré a dle tvůrců hra se výrazným způsobem pusunula dál.

Odkazy na videa:
Nové screenshoty:

Nový scan:
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.