Právě je pát 13. pro 2019 14:23:10

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Dissidia: Final Fantasy hlavní diskuze 
Autor Zpráva
Otaku

Příspěvek Re: Dissidia: Final Fantasy hlavní diskuze
Zajima, ale nekoupim, nemam konzoli :(

stř 16. úno 2011 1:50:53
menší n00bík ^^

Tak jsem dohrál hlavní příběhovou linii Dissidie FF. Myslím, že už tady bylo všechno řečeno, ale stejně si přisadím.
Kupoval jsem si už hóódně dlouho po termínu vydání, protože mě tyhle nastavovaný kaše moc nesedí. Nic moc jsem nečekal, ale možná právě proto přišlo docela milý překvapení.
Mám zatím nahráno něco přes 100 hodin (všichni "kladní hrdinové" lv 100) - což je neuvěřitelný!!! Hlavně proto, že po dohrání se otevře hra ještě víc včetně bonusových postav, story módů a celkový dokompletace, takže 200 hodin, jak tady někdo psal je reál!
Hudba úžasná - jak by ne, když to jsou všechny hity napříč celou sérií, ale i nové skladby jsou skvělý - hlavní melodie (duet) mě po dlouhý době ve FF utkvěla. Grafika je jako vždy skvělá - celkový pojetí grafiky, gridu, po kterým se pohybujete ve story módu atd. mě hodně připomnělo KH Brith by Sleep.
Miliony věcí k odemknutí, nasbírání - všechno srdcovky a nostalgie jako řemen. Návykovej bojovej systém - neuvěřitelně komplexní a promyšlený. Chvílema zbytečně složitý vývoj postavy - někdy na to není nálada, hrabat se desítkami podmenu, v kterých volíte ze stovek accesories apod. Na handheld to ale členitostí a způsobem hraní sedne jak ušitý.
Snad jedinej nedostatek je příběh, který vaří z klišé, nudy a nabubřelých frází typu sny, přátelé, světový mír, pro koho žít, kdo jsem a co chci a kdo jsi ty??? :wacko: Ale podle hodnocení jsem stejně nečekal nic víc, takže mě to na kolena nesrazilo. Celej rádoby příběh se dá shrnout do jedný věty. Po dohrání hlavní dějové linie, se ale ještě otevře pár bonusů, který by měly poodhalit zrod a důvody konfliktu mezi Chaosem a Cosmos...
Pro fanoušky série fajnšmekrová třešnička, jinak se to asi musí setkat s naprostým nepochopením.
Budu hrát průběžně dál, ale asi spolu s nějakým plnohodnotným RPG (hraju teď 2 hry naráz - což se mi stává poslední dobou často) a ono to stačí k vyplnění adrenalinovější bubliny v pařanově deníčku.
Taky na mě čeká Duodecim, ale to budu muset proložit pár kouskama klasických RPG, než se dokopu.
Celkově tedy pro mě rozhodně příjemné překvapení a nostalgie až bych brečel.

pon 21. kvě 2012 10:24:50
Administrátor

hru jsem nehral, takze komentar jsem si precetl s velkou chuti. skoda toho pribehu, ale ono to asi ani jinak neslo... :) bojovy hry te bavi? mne totiz ne, tak by me zajimalo, jestli ta hra dokaze zaujmout i nekoho, jako jsem ja.. :)

sob 26. kvě 2012 21:12:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
menší n00bík ^^

Těší mě, že jsou tady lidi, kteří nehrají hry hned po datu vydání. Poslední dobou mám velký mezery a pak jsem mezi hráčema úplně out :D Na rozdíl od tebe jsem zase FFXIII a XIII 2 ještě nehrál a cítím deficit...
Bojovky jsem dával dřív a to jenom občas - většinou šlo o to, že jsme hráli ve více lidech - to je pak zábava. Hry typu Tekken nebo Soul Calibur byly ve svý době vrcholy, takže každej aspoň zkusil. Spíš musím za hrou vidět příběh, proto mě nejvíc bavil třeba Devil May Cry, Primal, 7 blades apod. nebo hopsačky. Od Square (vždy se snahou o trochu RPG prvků) jsem hrál Samurai Musashi - vcelku povedená hopsačka nebo vizuálně a příběhově úchvatnou bojovku The Bouncer (herně ale dost bída).
Myslím, že Dissidia je hodně o nostalgii hráčů, kteří prošli víceméně celou sérií. Nad bonusy, hláškami - který byly vytažený přímo z her, názvy itemů, skillů a pod. jsem se vždycky pozastavil a zavzpomínal. Jinak je to hóódně repetitivní. Na začátku má každá z deseti postav svou story, ale pak se příběh spojí a všichni jdou spolu stejnou cestou, takže pokud chce mít člověk všechno, tak jednu kapitolu musí hrát za každou postavu, tzn. 10x kvůli grindování, získání všech bonusů atd. Nejdřív 10 úvodních story, pak se odemykají kapitoly. Kapitol je 5 po 5ti částech - vše když hraješ 10x, tak už pomalu nemůžeš. Navíc jak už jsem psal, se odemknou po dohrání 2 nové postavy z FFXI a XII, který mají své vlastní story. Pak můžeš vesele levelovat tyto dvě postavy + všechny záporáky z FF - no je toho hafec! a ne všichni by tomu věnovali čas. Stejně je to návykovka, která v srdci asi nezůstane, ale čas (možná tupě) zaplní. Nic zásadního ti neuteče :smile:

sob 26. kvě 2012 23:16:30
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2