» Final Fantasy VII: CC - naše recenze
Datum: 14.05.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3127
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Hru Final Fantasy VII: Crisis Core netřeba představovat. V USA a Japonsku hra již vyšla a lámala prodejní rekordy, na evropské vydání budeme muset ještě chvíli počkat. Ale čekání si můžete alespoň trochu ukrátit recenzí hry, kterou pro náš web napsal Tidus. Naleznete jí zde.Je velice obsáhlá a díky ní budete mít šanci seznámit se s hrou z pohledu hráče, fanouška. Díky Tidovi za recenzi a vám ostatním přeju pěkné počtení :)
» Final Fantasy VII - další­ spekulace
Datum: 08.05.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3542
Sekce: Final Fantasy VII
Režisér FF VII: Crisis Core Kitase byl opět v rámci jednoho z četných rozhovorů dotazován na možnost remaku Final Fantasy VII. Jeho odpovědi byly velice zajímavé. Rozhovor jsem objevil na stránkách FF Insider a jeho volný překlad si právě můžete přečíst:

Moje pocity jsou takové, že pokud by se měl uskutečnit remake hry Final Fantasy VII, pak by muselo dojít ke spolupráci všech důležitých členů původního týmu, tedy všech umělců a designérů.

Problémem je, že ačkoliv všichni máme představu, jak by měl remake vypadat a jak ho uskutečnit, oragnizace takového projektu je z logistického hlediska velice náročná na uskutečnení. Jednotliví členovése nyní věnující zcela novým a velkým projektům jako např. Final Fantasy XIII a tyto projekty ještě nějaký čas zaberou.

Možná až budou všechny tyto hry dokončené, budeme moci vytvořit remake FF VII.

Samozřejmě, jak už bylo jednou řečeno, nápad na Crisis Core přisel během 2 dnů. Byt to ten případ projektu "tohle je přesně to, co chceme udělat, tak do toho". Takže můžete rozhodně počítat s možností, že k něčemu spontánímu dojde, ovšem toto se jen velice špatně předpovídá.


Řekl bych, že během 2-3 let budeme sedět u TV a budeme zamačkávat slzu při úvodním intru k remaku Final Fantasy VII. Ano, jednou k němu jistě dojde a to je více než potěšitelné! O jakýchkoliv dalších novinkách vás budu rád informovat, jakmile budou k dispozici.
» Final Fantasy VII: Crsis Core - recenze
Datum: 29.04.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 3018
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Server bonusweb.cz uvedl dnes recenzi na hru Final Fantasy VII: Crisis Core. Obdržela pěkných 85%, ovšem řekl bych, že autor vytýkal občas na mistech, kde nebylo třeba.Z recenze bylo také cítit, že je to FF VII fanatik, který čekal minimálně druhou FF VII. Recenzi si můžete přešíst zde: link.Určitě se vyjádřete, co si o tom myslíte! :)
» Final Fantasy IV - Datum vydání
Datum: 28.04.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1823
Sekce: Final Fantasy IV
Final Fantasy IV pro systém NDS vyšla koncem minulého roku v Japonsku a sklidila jak prodejní, tak kritické úspěchy. Do PAL regionu se měla původnědostat kolem zimy 2008, ovšem nebude tomu tak. Nemusíte se bát (pro sérii FF tak typického) odložení vydání, ale naopak - vydání FF IV bylo posunuto na léto! To znamená, že hra vyjde necelý rok od japonského vydání, což je něco nevídaného. Jedná se o novou strategii Square-Enixu - vydávání her v USA a Evropě zároveň.Osobně jsem za to velice rád, neboť mi to již déle prišlo nelogické, že obě hry vycházejí v angličtině, ale s obrovskou mezerou mezi vydáními. Přikládám ještě párscreenshotů ze hry v angličtině.

Zdroj: FF Insider
» Final Fantasy Versus XIII - Somnus
Datum: 31.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1962
Sekce: Final Fantasy XV
Japonská skladatelka Yoko Shimomura, která složila už velké množství hudby pro hry společnosti Square-Enix, vydala před několikadny v Japonsku své nové album "drammatica - The very Best of Yoko Shimomura". Pro fanoušky Final Fantasy nabízí tato kolekce skladebjednu lahůdku - bonusový song z alba je totiž jednou ze skladeb soundtracku k Final Fantasy Versus XIII. Tedy hry, která ještě nevyšlaa dlouho nevyjde. Skvělá ochutnávka! Písnička se jmenuje "Somnus" a ke slyšení byla už např. v prvním traileru k FF Versus XIII. Stáhnout si jímůžete zde. Na upoutávku k albu se můžete podívat na přiloženém videu. Enjoy!

» Dead Fantasy II - battle video
Datum: 26.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1674
Sekce: Updates
Pamatujete si video, o kterém jsem informoval někdy v říjnu, s názvem Dead Fantasy? Jedná se o fan-made video, kde spolu soupeří postavy z Final Fantasy a Dead or Alive sérií. A nyní je tu jeho pokračování! A natolik mě nadchlo, žejsem se rozhodl ho uvést v regulérních novinkách a ne v blogu. Nedokážu ani popsat, jak mi některé části vyrazily dech. Na to, že je to video o fanouška, mi přijde v některých ohledech propracovanější než leckterá soubojová FMV z FF. No posuďte sami a určitě okomentujte! :)» Recenze na Final Fantasy XII: RW
Datum: 22.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 1736
Sekce: Final Fantasy XII: Revenant Wings
Na stránkách bonusweb.cz, které mi poskytují hosting, se objevila recenze na Final Fantasy XII: Revenant Wings. Hraobdržela slušných 85%, což považuji za úspěch, neboť hra je převážně RTS (realtime strategie). Neexistuje RTS hra, která by mě bavila. Snad bude Revenant Wings tou první ^_^Recenzi si můžete přečíst zde. Jen škoda,že se z recenze moc nedovíme, jestli je příběh dobrý nebo ne. Snad ano :))


» Znamená Crisis Core konec kompilace?
Datum: 22.03.2008, Autor: Chocobo, Zhlédnutí: 2145
Sekce: Final Fantasy VII: Crisis Core
Americký herní magazín 1up.com vyzpovídal japonského vývojáře her z řad Square-Enix, Hajime Tabata, který je podepsán pod blížícím se titulem Final Fantasy VII: Crisis Core. Jde o velice zajímavý rozhovor,a proto jsem pár nejlepších otázek a odpovědí přeložil.

1UP: Bojový systém v Crisis Core je na pomezí akční hry a RPG, což je pro sérii FF netypické, protože hráč má možnost ovládat pouze 1 postavu. Prozraďte nám, jak takový systém vznikl. Uvažovali jste též o užití klasického systému, který je např. ve FF VII?

H.Tabata: V okamžik, kdy se rozhodlo, že hlavním představitelem hry bude Zack, nám odpadla možnost klasického bojového systému. Povaha Zackova příběhu to prostě nedovoluje. Abychom vytvořili hru zábavnou a zajímavou, i když ovládáte pouze jednu postavu, jsme se rozhodli založit bojovýsystém na struktuře FF VII a přidali výrazné akční prvky. Výsledkem je velicé svižné akční RPG.

1UP: CC ukazuje jinou stránku postav z FF VII - Aeris se zdá být více naivní, Cloud nevinný. Mám pocit, že jsem dokonce viděl Septirotha usmívat se. Byl zde nějaký důvod k tak výrazné změně oproti tomu, co hráči znali z původní FF?

H.Tabata: Byli jsme si dobře vědomi úskalí, která můžou nastat, když změníte postavy oproti tomu, co fanoušci očekávají po zkušenosti s FF VII. Při vytváření Crisis Core jsme měli na paměti, že se jedná o "mladší dny" postav, takže jsme mohli přidat nové aspekty jejich charakteru a zároveň dosáhnout stupně podobnosti s postavami, jak je hráči znají z FF VII.

1UP: Znamená Final Fantasy VII: Crisis Core konec kompilace FF VII?

H.Tabata: Ne, neznamená. Finále kompilace bude mít jinou podobu.

Tak a máte to. Čeká nás ještě další díl kompilace, který bude znamenat konec. Že by konečně REMAKE? Necháme se překvapit.. ^_^
Zdroj: 1UP.com
Final Fantasy Bonusweb (c) 2002-2017
Webmaster: Chocobo, Tým FFB: Thr, Leon, Yuna, R-e-n.